Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '07

 
Kategori
Oyuncaklar
Okunma Sayısı
1473
 

Çocuklara balon

Çocuklara balon
 

Çocukların vazgeçilmezleri arasında yerini almış olan rengarenk balonlar da artık şekil değiştirdi. Polatlı sokaklarında balon satan Erdoğan Şahin, renk cümbüşü altında ekmek parasını çıkarmak için çalışan insanlardan sadece biri.

Çocukların dünyasında apayrı bir yeri olan balonlar sokakların en renkli sakinleri. Polatlı’da yaklaşık iki yıldır balon satan Erdoğan Şahin, Ankara Ulus’ta bulunan Samanpazarı’ndan getirttiği balonları, Polatlı caddelerinde satıyor. Yaklaşık 200-300 adet balonu evinde pompa ile 2-3 saatte şişirdikten sonra ahşap sopasına takarak çıkıyor ilçemiz caddelerine. Şahin, belediyeden emekli olduktan sonra kahvelerde vakit geçirmektense, bu işi yaparak çocuklarına akşam eve giderken bir tane bile çikolata götürmenin zevkini yaşadığını söylüyor.

“ Balonlar artık biçim değiştirdi ”

Örümcek adam, bebek, ördek, zürafa, at, köpek gibi çeşit çeşit biçimlerde dizayn edilmiş balonların, çocukların daha çok ilgisini çektiğini söyleyen Erdoğan Şahin, kız çocuklarının bebekli balonlara, erkek çocuklarının ise; örümcek adam balonlarına ilgi gösterdiklerini söylüyor. Daha çok 8-10 yaş aralığında olan çocukların balonlara ilgi duyduğunu belirten Şahin, bu mesleği severek yaptığını belirtiyor. Düğün salonlarının çıkışlarında, pazarda sattığı balonlarla evine az da olsa katkıda bulunduğunu belirten Erdoğan Şahin, ayaklarının rahatsız olmasından ötürü biraz zorluk çektiğini belirterek çocukların balonlara ilgilerinin hiç azalmayacağını düşünüyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Resim öyle albenili ki yazını okumaktan kendimi alamadım. Sanki 80'li yıllarıma görü döndüm. Selamlar Ankara'ya...

Ersin Yalın 
 06.08.2007 9:54
Cevap :
merhaba bizden de size selamlar  06.08.2007 14:52
 

Her tür çalışan, kendi ihtiyacını karşıladığı gibi toplumun iltiyacı olan bir boşluğuda doldurmuş oluyor. O da bir hizmet yapıyor,hemde çocukların sevineceği meslek. segi ve selam.

Nariçi 
 05.08.2007 22:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 75
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1844
Kayıt tarihi
: 27.07.07
 
 

Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Basın-Yayın Bölümü mezunudur.        ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster