Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
447
 

Çocuklara masallarmış...

Çocuklara masallarmış...
 

deviantART


Beşiktaş’daki kitapçıdan kızıma alel acele 3 tane kitap aldım, bir tanesi Doğu masallarıydı. Yazarın ismini vermeyeceğim aşağıda okuyacağınız nedenlerden ötürü akşam kendisini epey bir andım kulakları kızarmıştır umarım :)

Dedim ki hep batı klasiklerinden geçtik çocuk masallarını, keloğlandan pek haz etmiyor, Nasrettin hoca hayranı zaten ezberledi artık o fıkraları, kıssadan hisseleri, hadi dedim bir de doğuya ait otantik masallar öğrensin.

Geçen haftadan beri birkaç tane okumuş, dün akşam ben sana okuyayım dedim sen de uyu, eski günlerdeki gibi. Çok hoşuna gitti, yattığı yerden dinliyor, babamızda diğer odada son bir haftadır televizyonda kanalların değişen frekanslarından sebep ayar yapmakla meşgul :)

Başladım bir masala , işte üç kardeş varmış Mehmet, Hasan, Hüseyin , köye bir ejderha gelmiş, önce birini yutmuş, diğer ikisi peşinden gitmiş, yolda ikincisini de yutmuş, ama bu yutma olayını da böyle benim gibi masumane yazmıyor haa, parça parça etmiş, diğer kardeşler parçalarını yerden toplamışlar falan kanım çekildi.

Dedim kızım bu ne gece yarısı korku filmi izler gibi, anlatmıyorum.

Deli kız nasıl yalvarıyor anne Allah aşkına devam et çok merak ettim diye.

Neyse dedim hadi bitsin bari, efendime söyleyeyim en son kardeşlerden bu Mehmet kalmış

Ne yapmıştır sizce ?

Hani ben bekliyorum ki donandı, bilendi, gitti ejderhayı alt etti falan, hiç olmazsa mutlu son diyeceğim kıza, o da mutlu mesut uykuya dalacak…

Bu Mehmet ben iki kardeşime birden sahip çıkamadım gayrı bana erkek demesin kimse deyip entari giyip eşarp bağlamış , gayrı bana karı desinler artık demiş :) Valla bakın aynen öyle yazıyor :)

Çocuk gülerken yataktan düştü, babasının kahkahası da içerden duyuldu.

Ben Yuh! Dedim bu ne biçim masal ya. Neyse cadı hem gülüyor hem de anne ne olur bir tane daha oku çok komikmiş diye yalvarıyor, baktım uyku saatine daha var, bir tane daha okuyayım dedim hem bir bakayım kitabın hepsi mi böyle tuhaf masallarla dolu.

Bu kez masalda üç kız kardeş yaşıyor babaları büyük kızı bir canavarla, ortancayı bir kartalla evlendiriyor en küçüğünü de bir hayaletle everecekti de ben sonunu getiremedim artık hayalet mayalet çocuk masalına bak…Ben tırsttım okurken...

Zaten babası da seslendi içerden ne biçim masal o yav diye :) Bizimki gülüyor hala hınzır , anne sen bir önceki masalı okumadın orda da kardeşi adamın karnını yardı içine girdi falan deyince el koydum kitaba :)
Dedim yazar abin 1 büyüğü yuvarlamış sonra yazmış bunları galiba :))


Emeğe saygı falan tamam da bu kitabı biz alıp okuyacak değiliz ki ya, çocuklar için madem yazan dikkat etmiyor yayın evi de mi etmiyor, çocuklara aldığımız kitapları işimiz gücümüz yok önce biz mi oturup okuyalım.


Hayvanların yemeğine göz dikti diye hayvanlar tarafından boğazı kesilen, sonra da sakalı yer süpürgesi yapılan hocayı hiç anlatmayayım rüyanıza falan girer :))))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BIRAKIN MASAL KITAPLARINI KENDI MASALINI KENDINIZ OLUSTURUN BEN KIZIMA OYLE YAPIYORUM COK HOSUNA GIDIYOR E CANIMA BIR DE GUZEL SIFATLARI YUKLEYINCE KEYFINE DIYECEK YOK HAYAT BIR MASAL DEGIL MI ZATEN BIRAKIN EJDARHALARI DISARIDA FAZLASIYLA VAR BIRAKIN ONLAR RAHAT ETSINLER NESLI DE TUKENMISMIYDI NE DARISI DISARIDAKILERE...

ebru tepe 
 11.06.2010 10:01
Cevap :
Aynen öyle Ebru Hanım, biz de öyle yapıyoruz artık, komik komik uyduruyorum bir de çok gülüyor :)))  11.06.2010 21:32
 

Bizi evvelden iğneli fıçı ile korkuturlardı. Televizyon çocukları ise korku filmleri ile büyüyorlar. İlginç değil mi?

Murat Ersöz 
 21.11.2008 21:09
Cevap :
Evet ve benim bu yaşta hala tırsttığım şeyleri de komik buluyor kızım:) Hayalete falan inanmıyor mesela, fazla mı realist ne ? :)) Sevgiler  22.11.2008 18:50
 

"Harf Yayıncılık" imzalı bu resimli kitabı (64 sayfa) Remzi Kitabevi'nde bulabilirsiniz. Bugünkü (19 Kasım 2008) Sabah Kitap Eki'nde de bir tanıtım yazısı var. Minik, pembe ve üstelik çilli bir ejderhanın diğer ejderhalar gibi korkunç olamadığı için duyduğu üzüntüden çıkmış yola yazar. 5-10 yaş arası çocukların seviyesine uygun. Tavsiye ederim. Bakalım yazarın dili ve üslubu size tanıdık gelecek mi? Sevgiler...

Benginaz 
 19.11.2008 11:28
Cevap :
Çok teşekkür ederim, elinde okuduğu kitaplar biter bitmez almaya çalışacağım, sevgiler  19.11.2008 13:21
 

her yönden yönlendiriyor bizi onların istediği gibi olmamız için.

Fatma Güneş ERGEN 
 14.11.2008 8:04
Cevap :
Hepimiz düzenin içindeyiz...çarkın dişlileriyiz maalesef , teşekkür ve sevgilerimle  14.11.2008 9:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 149
Toplam yorum
: 2492
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1069
Kayıt tarihi
: 24.08.07
 
 

Rakamlardan vakit buldukça harflere bulanan, okuyan, yazan bir mali müşavirim. Anneyim. Hayatı ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster