Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '12

 
Kategori
Çocuk Sağlığı
Okunma Sayısı
1400
 

Çocuklara yelek giydirmeli mi?

Çocuklara yelek giydirmeli mi?
 

Her çocuk yelek giymeli mi ?


Kış ayı geldi ya ben gene yelekten muzdaribim arkadaş! Kendim giydiğimden değil, etrafımdaki herkes oğlana giydirecek diye beni paralize ettiğinden …

Yahu sanırsın bizim ev 15 derecede ayazda kalıyor. Resmen 20-21 derece ev, bir tek gece yatak odaları 19-20 ‘ye geriliyordur ki bu da zaten burnu tıkalı, kuru havadan kaçan ahali için olması gereken şey. Gel gör ki bir “yelek” teranesi başladı gene evde gırla gidiyor.

Olayın baş kahramanı annem ve kayınvalidem. Sürekli ”bu çocuğun elleri niye soğuk, sırtına da gel bakayım” diye İnspektör Gadget moduna bağlı olduklarından ( ve bu moddan Nisan ayına dek çıkmaya niyetli olmadıklarından ) onlar giydiriyor ben çıkarıyorum. Ev içinde lahana bebeğe mi çevireceksiniz çocuğu itirazlarım onların hastalıktan kurtulamayan ev için kurduğu teoride beni boğan açıklamalarıyla yüzleşince ben geriliyorum. Zira lafı uzatmanın bana hiçbir katkısı olmuyor, tecrübeyle sabit. Yaktın beni yuva, ilk yılki canım cicim balayımız böyle mi rezil edecekti beni?

Hastalığın sorumlusu da benim farkındayım da o kadar üstüme gelip beni cırlatmak istemediklerinden uzatmıyorlar. Ama alttan alttan ima hep aynı, hatta dış ses de böyle: “yollama çocuğu bir iki hafta daha ne olacak? ”Yahu ne olacak, iyileşse bile ( ki iyileşemedi mundar etti, rezil etti beni bu büyükanneler itiifakına oğluşkom ) okulda başka biri mikrop ikram edecek bu da sağa sola sürdüğü elleriyle yüzünü gözünü avuçlayıp gene afiyetle kabul edecek. Sonrası aynı filmi sil baştan. O kadarını anladık, kabul ediyoruz. E ne yapayım şimdi günde 4 saat o eğleniyor ben kafa dinliyorum.Allah yareabbbii Pazartesileri seviyorum dediğim bir yıl yaşıyorum hayatımda ilk kez, bu saadet bırakılır mı ? Üstelik dün sabah ilk defa “Ben arkadaşlarımı görmüyorum anne, Zümrüt öğretmen yookk, okula gideceğim” diyerek tüm vicdan azaplarından kurtardı beni bal yanak.

    Aslan oğlum benim, de de, bir daha de. Sen dersen önüne kapanırlar, ben dersem afaroz eder beni bu ittifak!

Bizimki bir dışarı çıkmaya görsün, lahanadan hallice sarıp sarmalarlar garibimi. Oysa biliyorum o da benim gibi atkı, eldiven falan sevmiyor. Bir tek kulaklarını kapatan beresi var, yeter işte. Zaten önemli olan kulakları ve enseyi, başı korumak değil mi ? Aman aman anneme bıraktım bir gün , aldığımda çocuğa kalın sweatshirt üstüne bir yelek giydirmiş, üstüne de montu giydirmiş, ağzını burnunu da sarmış. Çocuk My mom is My hero edasıyla yolumu gözlüyordu yemin ederim.

Yeleğe karşı değilim ama bizim evlerimizde, yukarıda bahsettiğim sıcaklıklarda artık yeleğe gerek yok. Pek çok anne içine atlet bile giydirmez, ben bir tık ilerideyim, kışın atletsiz tutmam onu, karnı açılıyor sürekli diye. Ama yelek de ne birader ?

Evi , koşulu uygun olan/ olmayan kendi karar versin bu yelek lazım mı değil mi diye .

http://www.facebook.com/pages/Dorikus/196233587086536

Twitter.com/SenaBrn

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aYNI BENİM anam, aynı benim kaynanam...:) Yaa allah eksik etmesin ama bıktırıyorlar bazen. napalım yeleksiz çıkarmayacağız. :) sevgile,r

DuyguCan 
 28.12.2012 14:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 5012
Kayıt tarihi
: 01.03.12
 
 

1978 doğumlu, Uluslarası ilişkiler mezunu, uluslarası lojistik uzmanı, sosyal medya meraklısı, bl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster