Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
368
 

Çocuklarımız yanmasın

Çocuklarımız yanmasın
 

SÜZÜLSÜN GÖKLERDE ADIMIZ


Bu yazımı kaç gündür yazmak istiyordum ama kısmet bu güneymiş. Yangın uçağında pilotluk yapan bir arkadaşımın göndermiş olduğu yangın esnasında yapılan müdaheleyi gösteren mini slaytı izlerken içim cız etti. Yanan ormanlara mı yoksa köyün delisinin başlatıp onca devlete ve millete verilen zararamı yanayım bilemedim.

Görüşme esnasında MB yazarları olarak sayın Talip Bölükbaşı eşliğinde başlatılan yangın uçağı alım kampanyasından bahsettim. Hani derler ya bir dokun bin ah işit diye resmen öyle bir görüşme yaptım. Elimizde var olan yangın söndürme uçaklarının azlığı nedeni ile karşılaşılan güçlüklerden bahsetti. Bu gibi durumlarda ihtiyaca binaen yurt dışından kiralanan uçaklardan ve onlara verilen bir dünya ücretlerden bahsetti. Bizim gibi düzenlenen kampanyalardan pek iş çıkmadığınıda vurguladı.

Üzüldüm haklıydı milletin vicdanında kalmış olan son kırıntı yardım duygusunuda malesef umut tacirleri yok etmişti. Sayın Talip Bölükbaşının bloğunda bu uçakları milletimiz aldı diye okuyunca verilen adresi www.teyyareci.com inceledim 1925 ile 1936 yılları arasında halkımızın o yokluk yıllarında 300 adet uçağı ülkemize bağışlamasını hayretle minnetle okudum. O yokluk yıllarında göstermiş olduğumuz fedakarlığı vatan perverliği şimdi neden yapamıycaz anlamış değilim. Hazır içinde bulunduğumuz mubarek ay vesilesi ile vereceğimiz fitre ve zekatlarımızı bu yolda harcasak fenamı olur önemli olan niyettir. Çok bir şey değil aslında istenen banka kuyruğunda beklemek yok hiç vermeyen cep telefonundan oturduğu yerden mesaj kısmına girerek;

_yangın

yazıp gönder tuşuna basarak 3919 a yollamaları karşılığında 5 ytl bağış yapmış olacak. Bu yazıyı yazarken Sayın Başbakanımızın Rize'de yapmış olduğu konuşma kulaklarımda çevreciler için ne demişti bir hatırlayalım çevreci olduklarını iddia edenler bu güne kadar ne yaptılar konuşmaktan başka demişti.

İşte sevgili dostlar hadi çevremiz için yurdumuz için en önemliside geleceğin nesli evlatlarımız için ellerimize alıp telefonlarımızı bir mesaj yollayalım. Unutmayalımki biz dünyayı evlatlarımızdan ödünç aldık onlara bırakabileceğimiz en değerli miras içinde yaşanılası cennet bir vatan bırakmaktır.

Umarım son bir kez hala bu ülkede dürüst insanların varlığına kanaat getirerek güzel işler başarılacağını gösterme şansını kaçırmayalım.

Süzülsün gök yüzünde uçağımız.

Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın azro3, Anadolu halkı neler yapmadı ki, uçakta aldı, yurt savunmasında canını malını da çekinmeden ulusu ve yurdu için bağışladı. "Bizim ulusumuz bir kere istemeye görsün." Diyordu; Büyük kurtarıcı. Yangın uçaklarını da alacağından hiç şüphem olamdı... Sayfanızda bir kahramanın, bir yangın uçağı pilotunun yorumunu görmekten mutlu oldum. O kahramanlara olanak verilir, yüksek kabiliyetli uçaklarla uçmaları sağlanırsa neler yapacaklarını hep birlikte göreceğiz. Saygılarımla..

Talip Bölükbaşı 
 22.09.2008 13:58
Cevap :
sayın talip bey çok teşekkür ederim yorumunuz için bende buna yürekten inanıyor ve yüce halkımızın kampanyamıza destek vereceğini ümit ediyorum saygılarımla  22.09.2008 22:19
 

Merhaba Azro hanım... Yazınızı okuyunca içimi büyük bir huzur ve umut kapladı. Bizler Çanakkalede bir avuç pilot ve teknisyenle elimizdeki uçaklarla yangınlarla mücadele ediyoruz. Bu yaparken sanmayınki bu iş para için yapılıyor. Yangın uçagı pilotlugu bilek ve yürek işidir. Her pilotun harçı degildir. Gönül isterki her yangını hemen söndürelim ormanlarımız yanmasın. Ama elimizdeki uçakların kapasitesi ve hızı belli. Bu imkanlarla ancak bu kadar başarılı olabiliyoruz. Aslında çogu yangını daha başlangıçta söndürdügümüz için basında yer almıyor, basit yangın olarak kayıtlara geçiyor. Hava araçları daha çok ilk müdahale araçlarıdır. Yangın büyüdükten sonra fazla etkisi olmaz. Daha etkili olmak için daha hızlı ve daha fazla su taşıyan uçaklara ihtiyacımız var. Değerli halkım fidan dikimi için çok duyarlı davranıyor ve bağışlarını esirgemiyor; ama o fidanlara yıllarca emek verilip orman haline geldigi zaman yangında yok olmasın diye onları koruyacak uçak alım kampanyasına ilgi göstermiyor

halit yildirim 
 21.09.2008 10:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 1336
Kayıt tarihi
: 05.10.07
 
 

1967 doğumluyum. Evliyim. 2 oğlum var. MYO mezunuyum. Hayatı, insanları ve gezmeyi çok seviyorum. İş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster