Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '12

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
82
 

Çocukların doğal eğilimi

Çocukların doğal eğilimi
 

Çocukların doğal eğilimi almaktır. Verme niteliği ise genelde çocuğun arzusuna ters düşer. Dolayısıyla, çocuğa, onun ruhuna ve doğal haline ters düşen bir şeyi yapmasını söylemekle pek bir şeyi değiştiremeyiz. Bunun yerine, çocuğa öyle bir oyun vermeliyiz ki çocuk başkalarına olumlu şekilde davranmanın daha iyi olduğunu anlamak zorunda kalsın. Çocuk, böyle bir oyundaki örnek davranışlar aracılığıyla, başkalarına olumlu şekilde davranmanın olumlu sonuçlar yarattığını ve bunun daha tatmin edici olduğunu anlar. Ancak, toplumun da bunu teşvik etmesi ve çocuğa böyle davrandığı için saygı göstermesi gerekir.

Verme konusuna olumlu yaklaşımımız tutarlı olmalıdır. Çocuk, verme niteliği taşıyan  hareketler yaptıktan sonra, eğer o an için ona iyi davranıp ertesi gün farklı bir  tavır  içinde olursak, bu tutarsız davranışımızla çocuğu olumsuz etkileriz.

Çocuk, verme eyleminin, hayatın gerçeği ve doğanın temel davranış biçimi olduğunu öğrenmelidir. Ancak o zaman, çocuğun doğasında bir değişim gerçekleşebilir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 409
Kayıt tarihi
: 01.11.11
 
 

Yaşam yolculuğu hepimizi farklı duraklarda indiriyor. Bu duraklara varmak için çeşitli eğitimler ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster