Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
138
 

Çocuklarınızla yaşlanın, Torunlarınızla büyüyün .

Yıllar ne de çabuk geçiyor demeyin. Geçerken bazı yerlere uğramayı, sakın ihmal etmeyin. Eğer sözümü kulak ardı ederseniz, siz  zararlı çıkarsınız, çünkü yaş aldıkça, gezmeler de kısıtlanıyor  ve gençliğinizde geçirdiğiniz, o nakarat gibi hafta sonları, şimdilerde de aynen tekrarlanıyor. Ha, ben şimdi zararda mıyım? yok, ama bazen bunu böyle yapsaydım, şuraya da bir el atsaydım, çocuklar büyüyüp okumayacaklar mıydı? diye düşünürüm. Bilakis, onları, doğru yönlendirirseniz karşılarına ne kadar da havayi tipler çıksa, onlar yollarını bulurlar.

'Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır 'diyordu anacığım.

Biraz yanlış arayışları olsa da yine yuvaya dönerler. Çünkü, o güven, ona küçüklükten verilmiştir. Ama zor olan ne bilirmisiniz? EĞER BİR KIZ BİR DE ERKEK ÇOCUĞU YETİŞTİRİYORSANIZ, imkan yok anne ve babalar kız çocuğuna, sonsuz güvenleri olduğunu, söylemiyorlar. İşte burda ayırımcılık  başlıyor. Neyse benim ikisi de erkekti, daha şanslıydım gibi.

Halbuki bir söz vardır bizim Kıbrıs'da, 'çocuğu bakkala yolla ,sonra da arkasına düş. 'BU söz hem kız, hem de erkek çocuk, için geçerlidir. Onun için yıllar hızla geçerken, onlar da hızla büyüyorlar. Eğer evde ki eğitim dolu, dolu ise korkmayın, ama bu eğitimi de verirken, kendinizi hırpalamayın, arada bir de arkasına düşmeyi, ihmal etmeyin. Onlar için kavga etmeyin, bilhassa anneler, babalara doğru olanı aktarın.

Bu gün Milliyet com . da 'Sevgi EMEK ister ' başlıklı bir yazıyı okuduktan sonra, böyle bir konu yazmak geldi içimden... ( yazı Gülgün KARAOĞLU'NA aitti)  Ama nerde ordaki sevgi şimdilerde. Çocuklar bile, işlerinin arkasına saklanıp, 'Nasılsın' kelimesini, ise hiç hatırlamıyormuş gibi yapıp, günlerin, haftalara eklendiğini sanki görmüyorlar.

Zaten bizler, asla ne hastalığımızı, ne de sıkıntılarımızı, onlara aktarmıyoruz. EE, geçen hafta sonlarının, aylara, yıllara ulaştığının da mı farkında değiller? Sevgili evlatlar: Anneler, babalar yaş alırlar, korkmayın, yaşlanmazlar... Sizlerle olgun, torunlarla, çocukturlar. Ailelerin, gerçekten emek verip, büyüttükleri çocuklarından, istekleri ne bilirmisiniz? Anam nasılsın?  sözü... SEVGİLER...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çocuklar büyüdü sıra torunlara geldi...

Kerim Korkut 
 16.11.2017 14:10
Cevap :
ALLAH'A ŞÜKÜR.Torun sevmek ve büyütmek bir başkadır sayın yazarım. Adadan selamlar.  20.11.2017 14:45
 

Gülgün Hanımın yazısını okudum. Henüz torunlarım yok,ama, 3 evlat büyüttüm. Sevgi emek ister tabii.Hem de karşılıksız ve koşulsuz bir emek.Eğer hayırlı evlat yetiştirebildiysek zaten bir kaç tatlı sözdür beklediğimiz. Onlar da bunu esirgemeyeceklerdir.

Bosnalı 
 17.02.2012 12:24
Cevap :
GÖksel hanım ben...İNŞALLAH yazdığınız gibi olur. Ama hızla değişen zaman?...sevgiler  03.03.2012 16:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 171
Toplam yorum
: 1405
Toplam mesaj
: 72
Ort. okunma sayısı
: 224
Kayıt tarihi
: 24.07.11
 
 

1969 İstanbul Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü mezunuyum. 25 yıl İngilizce öğretmenliği ve bölüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster