Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ekim '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
511
 

Çok geç olmadan

Çok geç olmadan
 

Kaybetmeden değerini anlıyamıyoruz ya da kaybetme eşiğinde olmamız gerekiyor anlayabilmek, anlayış gösterebilmek, farkındalığı yakalıyabilmek için..

O kadar kolay dökülüyor ki kırıcı cümleler bazen, geri almak mümkün olamadığı için belkide pişmanlığın fayda getirmediği anlaşılsada, tekrarınıda engellemiyor pişmanlıklarımız..

Annemiz, babamız, arkadaşlarımız, dostlarımız, dost gibi görünüp aslında hiç dostumuz olmamışlar, kuzenler, yengeler, bakkal ali ağbi, suratı asık kapı komşumuz, hepsi hayatımızın bir parçası... Annemin geçireceği küçük bir operasyon haberi bunları yazmama sebep oldu, ameliyat bile olmayan küçük bir operasyon . Annemi kaybetsem ne kadar boşluk olacağını düşündüm hayatımda, onunla geçirdiğim zamanları düşündüm.. İlkokulda okul çıkışı beni almaya geldiğinden tutun, attığı dayakları, sıkıntılı anlarımda beni huzurlandıran tek yer göğsüne yatışlarımı, bitmek tükenmek bilmeyen sabrını, fedakarlıklarını düşündüm annemin... Hepsi film şeridi gibi geçti gözümün önünden gülümsetti önce, sonrasında gözlerim doldu nedensiz.. Yaptığım küçük hatalar, istemeden sesimi yükseltmiş olmam .. öyle canımı acıttı ki gözlerimin dolma sebebide buydu aslında.. İlle de kaybetme psikoljisinde mi düşünmek gerekiyor gereksiz kaprislerin, kalp kırmaların, anlayışsız, sabırsız, sinirli olmamızın ne kadar da anlamsız olduğunu? Sonrasında başka yakınlarımı düşündüm, kaybetme eşiğindeyken tolerelerim ne kadar yükselmişti.. Suratsız kapı komşum nekadar değerliymiş ki aslında istersem yüzünü güldürebilirim belki onu anladım.. Sorular ...Hiç kızmadan, karşımdakini kırmadan cevaplıyabileceğim sorular varmış... kaybetme eşiğini geçmemek için hiç sinirlenmeden cevapladım soruları, oluyormuş aslında Hayal ettim ...Yüzümü ekşiterek yaptığımda bir şeyi, yapmasa daha iyi dedirtmenin; aramıza boşluklar eklediğini karşımdakinin gözlerinden anladım.. Bir ayrılık, bir acı, bir ölüm olması gerekmiyor anlayabilmek için.. SEVGİLER.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bi daha gelmeyeceklerki geri ne dünler ne dostlar ne de sevenler

berceste berceste 
 05.11.2007 19:52
Cevap :
yorumun için teşekkür ederim.  06.11.2007 8:20
 

İnsan ne kadar söylese de kendine kaybetmeden anlamıyor değerleri. Sevdiklerimizin varlığı hayatımıza anlam katıyor aslında. -Aramızdan boşluklar - olmaması dileğiyle.Sevgiler M.

Kalbin Ritmi 
 28.10.2007 17:39
Cevap :
yorumun için teşekkür ederim. sevgiler..  28.10.2007 21:49
 

Duyarsızlaşmak hayata böyle birşey işte. Ezbere yaşamak aldığın nefesi unutmak ya da odanın ışığını kapattığın anı hatırlayamamak hepsi içinde... Ne zamanki bir ölüm, bir ayrılık, bir acı çıkıyor karşımıza denizin dibinden yüzeye çıkıpta nefes alır gibi kendimize getiriyor bizi. Her akşam yattığında vicdanının muhasebesini yapmalı insan ya da her sabah kalktığında "o" gülümsemesini almadan çıkmamalı yataktan. Bu yorumumla burayı fazla işgal ettim özür dilerim. Tutamadım içimde teşekkür ederim yazdırdıkların için (:

Eren ERDIN 
 27.10.2007 2:08
Cevap :
erencim yorumun benim için çok değerli teşekkür ederim. :)  27.10.2007 10:05
 

annene onu nekadar sevdiğini söyle.Herzaman sevgini belli et sevdiklerine.Senınde dediğin gibi geç kalmadan...

Maeglın Taralom 
 26.10.2007 15:46
Cevap :
:)) söz sen ne dersen yapıcam :)  26.10.2007 16:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 9
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir'de yaşıyorum. Büro Yönetimi ve Sekreterlik mezunuyum İMYO :) müşteri temsilcisiyim 3 yıldır, k..