Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
576
 

Çok nezih bir kaçış öyküsü...

Çok nezih bir kaçış öyküsü...
 

Görsel internetten alınmıştır.


"Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevi’nden 4’ü hükümlü, 14’ü tutuklu 18 PKK’lının firarının altından büyük ihmal çıktı. Firar için yaklaşık 1 yıldır çalışan PKK’lıların, tünel kazım işine çatal ve kaşıkla başladığı öğrenildi. PKK’lılar, kazdıkları tünelden çıkan toprakları koğuşlardaki tuvaletlerde eritmeye çalıştı. Ancak topraklar, cezaevi önündeki rögarları tıkadı. Cezaevi idaresi, yıl içinde 3-4 kez belediyeden vidanjör çağırarak, tıkanan rögarları açtırdı, ancak hazırlığı farkedemedi. 75 metre uzunluğa ulaşan tünelin ucu, geceyarısı jandarmanın tel örgülerini bir metre kadar geçti. 18 kişi, karanlıktan ve jandarmanın dalgınlığından faydalanarak, kayıplara karıştı.
 
Bingöl M Tipi Cezaevi’nde infaz koruma memuru olan M.Y.’nin 2012’de hem cezaevi yönetimi, hem Adalet Bakanlığı hem de Başbakanlık’ı uyararak, “cezaevi müdürünün korktuğu için PKK-KCK’lı mahkumlara ayrıcalık tanıdığı” yönünde başvuru yaptığı belirlendi. Bunun üzerine Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı soruşturma sonucu “terör örgütü mensuplarına ayrıcalık tanınmadığı” sonucuna ulaşılarak dosyanın kapatıldığı, şikayette bulunan M.Y.’nin ise Kastamonu’ya tayin edildiği öğrenildi." Kaynak milliyet.com.tr.
 
Şimdi bu haberi okuyanlar fesatlanacaklar. Diyecekler ki bu işte başta cezaevi müdürü olmak üzere tüm sıralı sorumluların ihmali var. Hatta bazıları daha da ileri gidecek ve kaçmalarına göz yumulmuş diyecek. Bazıları belediye görevlilerini konuyu ihbar etmeyerek suça ortaklıkla suçlayacak. Bazıları da hani şu çok bilmiş, konuyu ihbar edip de sürgün edilen var ya, hah işte onun yüzünden soruşturma açmak zorunda kalanların ve soruşturmayı  da “terör örgütü mensuplarına ayrıcalık tanınmadığı” sonucuna ulaşarak kapatanların da bu işte parmağı var diye düşünecek.
 
Ne kadar fesatsınız diyeceğim ben de. Olur mu hiç öyle? Adamlar kaşık çatal kullanmışlar, acaba bıçak da kullandılar mı? Hani daha zarif ve kibar bir şekilde kazılarını sürdürmüşlerdir diye düşünüyorum. Hani çok lezzetli bir bonfile yer gibi. Yanında şarap da var mıydı acaba? Müzik çalarlarında acaba hangi şarkı vardı o anda dinledikleri. Akşam oldu hüzünlendim ben yine olabilir mi? Neden olmasın? Her şey olabilir. Ahhh tabii yaaa... O çok bilmiş memur da şaraptan kendisine tatdırmadıkları için bu masum eğlenceyi kazı çalışması olarak ihbar etti ve oh olsun, bir güzel sürüldü. Bir daha bu seçkin, bu masum insanların eğlencesine burnunu sokmamayı öğrenir.
 
Sonuç mu? Bir şey olmaz, bir şey olmaz. Nasılsa elini kolunu sallaya sallaya gidiyorlar(acaba?) görmüyoruz. Bunları da görmesek ne kaybederiz? Diye düşünebiliriz. Bu arada üç beş kişinin de canını yakabiliriz, hani bir şey yapılmıyor demesin diye halkımız...26 Eylül 2013

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayret ve şaşkınlıkla okudum.

Kerim Korkut 
 25.10.2013 19:15
Cevap :
Teşekkürler değerli yorumunuza...Selamlar, mutlu kalın....  26.10.2013 13:48
 

Gerçekleşmesi çok inandırıcı Postmodern bir cezaevi kaçış şeklini öyküsünü keyifle okudum, teşekkürler :)))

Nizamettin BİBER 
 12.10.2013 21:01
Cevap :
Tam bize göre bir hikaye gibi yaşananlar...Teşekkürler...Selamlar, mutlu kalın...  12.10.2013 22:15
 

Merhaba, bana biraz ilgi çekmek için yapılmış bir gösteri gibi gelmeye başladı. Yani danışıklı dövüş! Selamlar...

Mesut KARİP 
 10.10.2013 14:12
Cevap :
Her şey olabilir...Selamlar, mutlu kalın...  16.10.2013 12:21
 

Nasıl da kaçırmışım bu güzel güncelinizi,sayın Hayvar...Bir alışveriş meselesi sonuçta.Alan da kazanıyor satan da,ama bu dükkânda olup bitenleri farkedenler kaybediyor hep.Haram kazanımlar "cehennem boğazlılar"ın ateşidir.Yangının alevlerine gelmeleri an meselesidir.Ellerinize sağlık.Selamlarımla.

Abbas Oğuz 
 02.10.2013 15:41
Cevap :
Üç maymunun oynanması isteniyor demek ki bazı zamanlarda. İsteneni anlayamayanların başına neler geldiği de şekil a'daki gibi görülüyor. Eeee keser döner sap döner, gün gelir hesap döner...Selamlar, mutlu kalın...  03.10.2013 17:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1420
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster