Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
65
 

Çöl Güneşim'e...

Çöl Güneşim'e...
 

ÇÖL GÜNEŞİME


17.07.2014

Nefes nefese yol ayrımındayım. Ellerim dizlerimde soluk soluğa bir yola giriyorum. Düşe kalka sana gelmeye çalışıyorum. Halim hal değil, toz toprak, perişanım. Ipıssız bu diyarlarda seni düşleyerek yolları kısaltıyorum. Gündüzleri gecelerime katıyorum. Gündüzümde güzeller güzeli güneşimsin, kahvaltımda iştahımsın. Gecemde ise yıldızım sen, ayım sen ve gökyüzüm sen.

Hayatımda hep başrolleri oynuyorsun. Seni tanımasam kırk yıllık oyuncu diyeceğim. Hiç mi işin yok? Hep benimle mi geçecek ömrün? Hep benim yasımı mı paylaşacaksın? Ne zaman evine döneceksin? Pek laftan anlamazsın zaten. Kendin söyle, kendin dinle hesabı oluyor. Güldürüyorsun beni be kadın. Ama artık anlamalısın. Aklımdan, beynimden, kalbimden çık lütfen. Hayallerimi süslemekten vazgeç. Madem bensiz gökyüzünün ihtişamında rahat yaşam sürmektesin, beni neden çağırıyorsun ayağına? Madem geleceğin yok, neden beni kandırıyorsun? Bana yaptığın eziyet değil de nedir bu? Bir oyun mu? Oyun oynayacak yaşı geçtik be kadın. Artık yorgunuz. Sen tıpkı eski Aysun gibiysen bir diyeceğim yok. Yine kıpır kıpırsındır. Zavallı, kalbi bin parçalara bölünmüş ben; ak saçlı, iyice zayıflamış bir ihtiyar oldum. Yormasan beni, yormasan sevdiğim.

Bir kere de sen geliversen yanıma, bir kere de sen giriversen rüyalarıma çok mu şey istemiş olurum acaba? Geçmişte beni çekip gidişlerini kalp defterinden siliyorum. Şimdikiler daha önemli benim için. Dalıyorum uykulara yine yoksun, yine ellerim sevgisiz. Yine üşüyorum, yine soğuk, yine bir gece daha mutsuz. Böyle olmuyor ama verdiğin sözleri unutmadım. Hiç sana yakışıyor mu? Bir kere sarılsam sana fena mı olur?

Anlaşılan senin keyfin pek yerinde. Amacın beni hasretinden öldürüp, beni yanına almayı planlıyorsun. Çok uyanıksın. Sen nasıl kolay kolay ziyaretime gelmiyorsan, ben de seni uğraştıracağım biraz. İşin hiç kolay değil.

Geçen bir gün daha gülümseyen fotoğrafını öpüp, sana sitem ediyorum. Resmini öpüp yanımda yastığının üzerine koyuyorum. Sana bakıp öyle uyuyorum. Ben sana iyi bakamadım, sen kendine iyi bak be kadınım. Seni çöl ortasındaki bir damla suya hasret gibi delice özlüyorum.

                                                                                                                                    Mutluluğun…

 

 

             

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 272
Kayıt tarihi
: 16.12.10
 
 

Merhabalar. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim. Ordu Yeni Haber gazete..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster