Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '14

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
55
 

Cömaat bir gol daha attı, hem de stadyum dışından

Cömaat bir gol daha attı, hem de stadyum dışından
 

cemaat orduya kumpas kurdu.


Bilindiği gibi 2013 yılı hökümat-cömaat arasındaki bile güreşi ile bitti. Kah biri öne geçti kah diğeri ama henüz bir galip yok. Aynı satrançda olduğu gibi her iki taraf da diğerinin piyonlarını, kalelerini, atlarını veya fillerini alıyor ama henüz şahı indiren olamadı.

2013 yılının son günü eski adalet bakanı bir laf etmişti ve yargıtaydaki bir cömaat imamının icraatlarından bahsederek cömaatı suçlarken, Başbakanın siyasi danışmanı bir Ankara milletvekili cömaatin orduya kumpas kurduğunu gazetesinde yazmıştı

2013 yılının son günlerinde cömaatın tam da istediği gibi panikleyerek hata yapmaya başlayan hökümat kanadından yapılan bu ortaya Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı girerek topu hökümatın ceza sahasına yolladı. Eğer burada çok sert bir müdahale gelmezse, ceza sahasında bekleyen cömaat forvet oyuncuları hökümat takımına kesin bir gol daha atacaktır.

Şöyle ki; yapılan soruşturma sonucunda “Yargıtayda böyle bir cömaat imamı yokmuş.” Denilirse eski adalet bakanı ve Başbakanın siyasi danışmanı yalancı durumuna düşecektir.

Yok aksi olur da yapılan soruşturma sonucunda “Yargıtayda cömaatin bir imamı varmış” denilirse bu sefer de o imamı yargıtaya sokan Adalet Bakanı okkanın altına gidecektir, yani eski adalet bakanı.

Üçüncü bir ihtimal, olmaz ya, olursa yani, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yapılan soruşturma soncunda hiçbir karara varamazsa, bu sefer de hem savcılık hem de Adalet bakanlığı töhmet altına girecektir.

Eskiler bu gibi durumları özetlemek için “Bir deli bir kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramıyor” demişlerse de ben daha çok “iki ucu da gül suyu sürülmüş değnek” diyorum ama bu değneğin ortasına da gül suyu sürülmüş.

Gül suyu dedimse, siz gül suyu anlamayın. Ne demek istediğimi zaten anladınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel yorumdu... :)

Ayrıntıda gezinmek 
 25.07.2014 1:48
 

Ahmet bey hoş geldiniz, her tarafına gül suyu sürülmüş değneğe:) tutamıyacağız yani. selamlar

Nizamettin BİBER 
 04.01.2014 11:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1019
Kayıt tarihi
: 26.11.11
 
 

Yüksek nükleer fizikçi ( İ.T.Ü.) En son Ankarada bir devlet üniversitesinde BİLGİSAYAR dersin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster