Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
366
 

Cömertlik ve danışman yasası

Cömertlik ve danışman yasası
 

Günün Anlamı: Benim için ‘’CÖMERTLİK’’ günü

Cömert bir evrende neden böylesine bir yoksulluk sorunu olduğunu sorguluyorum. Cömert bir evrenin kaynaklarından yararlanmak yerine neden stokçuluğa yönelen bir korku labirenti içine giriyoruz. ‘’Ya yetmezse, ya yarın yeterince gelmezse, ya bana kalmazsa’’ düşünceleri ile bu kaynağı aşırı bir şekilde tüketme eğilimine giriyoruz. Evrenin cömertliğini algılayamayanlar, kendi cömertliklerini ya da cimriliklerini bir kez daha sorgulamalıdır.

Günün duası: Tanrım, bana evrenin cömertliğine yakışır cömertlik duygusu geliştirmemi sağla.

Günün onaylaması: Ben cömert bir evrende cömert olmayı seçen bir insanım.

Günün Notu: Varlık içinde yokluk yaşayanlar. Varlıklarının esiri olmayı seçenler. Evrenin vericiliğine inanmayıp stok yapanlar. Veremeyeceği şeyleri almak için mücadele edenler. Sahip olduklarının kölesi olanlar. Kendinde olanları değil, başkasında olanları izleyenler. İzledikçe yoksul olmayı göze alanlar. Soru şu: Mutlu musunuz?

Günün Sözü: Zenginlik, ona sahip olanın zihninde değer kazanır. Onu nasıl kullanacağını bilenler için bir nimettir. Bilmeyenler içinse felakettir. Terence

Günün Yasası: DANIŞMAN YASASI

Her bilgi bir kanaldan akar. Bu kanalın içindeki bilgi, o kanalın bilgiyi sahiplenmesini gerektirmez. Bedelini alır, bilgiyi serbest bırakır. Hiç kimse kimseden bedava bilgi almamalıdır. Her bedava bilginin içinde ödenecek bir fatura vardır. Siz bedeli somut olaraka belirlenmiş ve ifade edilmiş bilgilere yönelin. Fahri danışmanlıktan kaçının. Fahri danışmanlardan uzak durun. İyi danışmanlar, bilin ki, akıl vermezler. Onlar sizin aklınıza inanırlar. Öylesine inanırlar ki, söyledikleri şeyler büyük ölçüde gerçekleşirler. Onlar için güç, sizsiniz. Genel bilgiler yerine özel bilgilerle bir gelecek inşa edin. Siz özel birisiniz. Danışman size; içinde bulunduğunuz ağır koşulların faturasını değil, elde edeceğiniz zaferin faturasını ödetir. Bu fatura severek ödeyebileceğiniz uygun bir faturadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cömertlik hele ki doğanın cömertliği... Ama aç gözlü insanları bunu bile tüketmeyi başarıyor (!) Çok anlamlı bir yazı olmuş yüreğinize sağlık.Sevgi ve saygılar.

Bal Damlaları 
 29.06.2007 11:11
Cevap :
Teşekkür ederim. Yaşamın anlamı ve güçlü yasalarıyla yaşarsak, doğa bize cömertliğini her zaman sunar. Sevgiler  30.06.2007 9:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1042
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster