Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '16

 
Kategori
İlişkiler
 

Cool Adam Kul Adamı Yer


Bu sabah karşıma bir liste çıktı. Liste başlığı şöyle; “Bir kadına bunları asla söyleme!”
Yaklaşık 25 tane maddeyi içeren listeye göz gezdirdiğimde içimden geçen şu; “Yok artık bunları bilmeyen erkek var mıdır?”
 
Kadınların karmaşık olduğu, ne istediklerini bilmedikleri, detaycılıkları ve evham sorunları konusunda dertli olan erkekler, kadınların istediklerini bulma yolunda kaybolacaklarına, kadınların ne istemediklerine odaklansalar sistem tıkır tıkır işleyecek.
 
Kadınlar ÖZETLE; KUL değil COOL adam istiyor.
 
Sevilmek, ilgilenilmek, şımartılmak şahane ancak dozu kaçtığında hem sakil duruyor hem de can sıkıyor. Düşünsene koskocaman  adam, işi gücü, keli feli tamam.. Peşinde fin fin fin fin dolanıyor.
Dur arkadaş, bi dur. Bi sakin… 
 
Erkekler Bunu Neden Yapıyor?
35+ bekar bir erkek uzun zamandır yalnızsa, kafasına göre olan, görünüşünü beğendiği, uyumlu olacağını düşündüğü kadını bulduğunda kaçırmak istemiyor. Ancak bu sırada devreye giren ergenlik hormonlarına yenik düştüğünde işler sarpa sarıyor. 
 
Sevgi mesajları, ben sensiz olamıyorum imaları, çiçekler böcekler kalpler, aşkımlar, minnoşumlar derkeeeeeennnn.. BOM!
 
Taktik değiştirme yoluna giden adam bir anda kendini geri çekiyor, aklı sıra kadını tavlamanın farklı bir yolunu deniyor ama sen verdin bir kere o “ben sana muhtacım” mesajını be canım, yer mi kadın bu geri vitesi???
 
Kadınların erkeklerden çok daha önce olgunlaştığını düşünürsek; kadın gözünden ergen hormonundaki kelli felli adam oldukça itici görünebiliyor. 
Durum böyle olunca, elimden kaçırmayayım derken kendi eli ile itmiş oluyor. 
 
Kadınlar Bundan Neden Sıkılıyor?
35+ üzerindeki bekar bir kadın çoktan ekonomik özgürlüğünü eline almış, bir kaç ilişkiyi tüketmiş, derslerini çıkartmış, ne istediğinden çok ne istemediğini bilen, kendini tanıyan bir kadındır. Böyle bir kadını etkilemek için erkeğin de “Hayır” larının net olması gerekiyor. 
 
Kadınlar Prensipli Erkekleri Seviyor 
Prensipten kastımız huysuz, uyumsuz, sabit fikirli ve mızmız değil. Prensipten kastımız kendince rutinlerinin olması. 
 
Örneğin sabah sporu gibi, formuna dikkat etmesi gibi, sigara kullanmaması gibi, içince turşuya dönmemesi gibi, ofistekilerin dedikodusunu yapmaması gibi… 
 
Kadınlar hep der ya “Beni taşıyabilecek adam arıyorum” bunu büyük burunluluktan söylemezler. Kadını taşıyabilecek adam tanımı şöyle;  yıkılmayan, devrilmeyen, yamulmayan, dediğinin ardında duran, heyecanını kontrol edebilen, seks konusunda dengeli olan.
 
 
Yetişkin bir erkeğin kadının peşinde haddinden fazla pervane olmasının, kadına muhtaç olduğu sinyallerini vermesinin, ilişkinin devamı konusunda aşırı ısrarcı olmasının, her fırsatta ilanı aşk etmesinin ve cinsellik konusunda telaşlı tavırlarının kadınlarda yarattığı etki şöyle;
 
“Sanırım bir eksikliği var, yazık!”

 
Soru 1: Erkeklere bu durumu nasıl anlatırız?
Soru 2: Bu tip bir erkeği kendinizden nasıl uzaklaştırıyorsunuz?
 
 
Papatya Somer
 
 
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Vala ben de soyle coolist bi yirmilik bakarim her zaman da is bulmasinda !

Newyorker 
 04.07.2016 23:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 180
Kayıt tarihi
: 09.04.15
 
 

Papatya Somer ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster