Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '20

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
39
 

Corona'ya davetiye!

Her sabah evime 4 km uzaklıkta bulunan mesire alanına yürüyüşe gidiyorum, bazen de akşamları eşimle mahallede yürüyüşe çıkıyoruz. Toplamda dışarıda 2-2,5 saat kalıyorum ve etrafı, insanları gözlemleme fırsatım oluyor. İnsanlar arık maske kullanmıyor ve sosyal mesafeye de dikkat etmiyor. Corona’ya adeta davetiye çıkarıyoruz. Bu şartlarda virüsten korunmak çok zorlaştı. Kurallara uymayanlar genellikle çocuklar ve gençler.

Bundan birkaç gün önce mesire alanında yürüyüşe çıkmıştım. Maskemi takayım derken ipi koptu! Neyse eve dönmek de zor geldi, mesafeye dikkat ederim dedim ve öylece gittim. Yorulunca azıcık soluklanmak için bir banka oturdum. Tam da o sırada 15-16 yaşlarında üç genç kız geldi, benim karşımda durdular. Ellerinde telefon, selfi çekiyorlar. Maskeleri de yok. Beni bir korku aldı. Yürümlerini rica ettim, ters ters baktılar, mesafe daralıyor dedim, zoraki uzaklaştılar.

Bugün de bir arkadaşla karşılaştım, beni görünce bir şey danışmak için bana yaklaşmaya başladı, maskesi yok. Ben geri çekildikçe o üzerime doğru gelmeye başladı. Ancak uyarmamla durdu. Neyse soracağını sordu, cevap verdim de kurtuldum.

Aynı şeyi, yani bu mesafe mevzuunu anlamayan, dolayısıyla ihlal eden çok insan var. Benim mahalle biraz da taşralı olmasından kaynaklanıyor, çoğu köy kökenli. Adeta virüsten habersiz yaşıyorlar.

Ben yine de bunlara rağmen korunmaya çalışıyorum ve Allah’a şükür şimdiye kadar bir sorun olmadı. Eczaneye ve markete gitmeleri tenha saatlere getiriyorum. Sabah erkenden işimi hallediyorum. Ancak eşim hala çalışıyor ve yakında halk otobüsleri ile gidip gelmeye başlayacak. Şimdilik mahalleden bir arkadaşıyla özel otomobille gidip geliyor. İşte bu beni düşündürüyor. Emekli ol diyorum, yanaşmıyor.

Neyse, elbet Allah büyük, bakarsın yakın bir gelecekte;

Aşısı bulunur

İlacı bulunur veya

Virüs mutasyona uğrar ve yok olur…

O zaman kadar tedbirlerimizi alıp takdiri Yüce Mevla’ya bırakacağız.

Şen ve esen kalınız.

Dr. Atanur Yıldız

14 Tem. 20

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 524
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 256
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster