Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Nurettin Erdoğan Yönetici

http://blog.milliyet.com.tr/nurettinerdogan

21 Nisan '20

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
31
 

CORONALI GÜNLERDE ANLAYANA!..

Coronalı Günlerde Anlayana!..
 
Şu an içinde bulunduğumuz durum bize neyi gösteriyor biliyor musunuz. Allah, kullarını o kadar çok seviyor ki; bize bugüne kadar olan yaşam tarzımızı, kavgalarımızı , kin ve öfkelerimizi , sağcı -solcu, şu partili bu partili çatışmalarını, Servet sahiplerini, kazandıkları parayı Allah nasip ettiği için kazandıklarını mı yoksa kendileri istedikleri için mi kazandıklarını, o servetlerine güvenerek insanların kalplerini kırmayı kendilerinde hak olarak algılayıp ne kadar yanlış yaptıklarını göstermek, insanların birbirlerine tepeden bakışlarını, mezhep kavgalarını, başı açığın kapalıyı çekemediği, başı kapalının, açığa cehennemlik yaftası yapıştırırken kendini cennetlik zannedip, aslında Haşa Allah’lık tasladığı bir dünyada Allah bize; Aklınızı başına toplamanız için size son bir fırsat veriyorum dediğini algılıyorum ben.
 
Çünkü Allah kullarını ateşine atmak istemez. Allah bize sıkıntılarınız için sabredin buyuruyor ama, biz insanoğlu sabretmesini bilmiyoruz.
Oysa Allah bizim yaptıklarımıza , isyanlarımıza sabretmese çoktan helak ederdi, çoktan.
 
Şimdi oturalım da İnsan olduğumuzun bilincine varalım. Kimsenin hakkında hüküm vermeye de kalkmayalım; İnsan olduğumuzu unutup İlahlık taslamayalım .
 
Hepimiz Hz.Adem ile Havva validemizden dünyaya gelmişiz. Hepimiz insanız , hepimiz Yaratılanız. Bizi de, kızdığımız insanları da yaratan Allah...
Birazcık İnsan olalım. Herkes bir benlik kavgasında... sen olsan ne olur, o olsa ne olur... Ben demeyelim, hep birlikte Biz olalım.
 
Bakın bu benim ufacık aklıma göre Allah’ın bize: Ben kullarımı ateşe atmak istemiyorum , Sizi uyarıyorum dediğini düşünüyorum. Geç olmadan kendimize gelelim . Bu hani yollarda yazar ya: Köprüden önceki son çıkış. İşte bu günlerde o son çıkışı kaçırmayalım.
İnşaallah şu kötü günlerden, bilinçlenmiş olarak kurtulup, tamamen huzurun, mutluluğun, Sevgi ve hoşgörü topluluğunun oluştuğu yeni bir dünyaya kavuşmamızı nasip eder Rabbim.
Sağlıklı ve Huzurlu günlerin bir an önce gelmesi dileğiyle...
Sevgiyle kalalım, hep sevgide kalalım, Rotamızı sevgiye çevirelim ve Sevgi dolu dünyada buluşalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 506
Kayıt tarihi
: 31.05.16
 
 

Kabataş Liseli olan Nurettin Erdoğan, ömür boyu eğitime inanan bir yönetici. Küçük yaşlarda girdi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster