Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Nurettin Erdoğan Yönetici

http://blog.milliyet.com.tr/nurettinerdogan

27 Ekim '20

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
25
 

Coronaya Dur

Bizi bu Coronalı günlerden yine biz kurtarabiliriz.

Bitsin artık bu Corona günleri de artık işimize bakalım. Belki de kavrayamadığımız bir şeyler var; belki de birkaç süper güç dünya ekonomisini zayıflatmak için insanlar ölümden korksun, herkes evlerine çekilsin, ekonomileri çöksün ki dünyaya daha çok egemen olalım diye bu virüsü icat etti.


Bizler de mesafeyi korumayarak, Maske takmayıp önlemler almayarak hijyene önem vermeyerek onların ekmeklerine yağ sürüyoruz.  


Testi pozitif çıkan kişi hiçbir şey yokmuş gibi ortalarda dolaşsın, daha çok kişiye virüsü bulaştırsın ve bu durum uzadıkça uzasın ve böylece o virüsü icat edenler de uzaktan bize bakıp, purolarını yaksın, viskilerini keyifle yudumlasın.


Artık uyanma vakti geldi de geçiyor hanımefendiler, beyefendiler; biz istersek her türlü uyarıya harfiyen uyup bu virüs belasını defedebiliriz. Sonra da var gücümüzle çalışıp, dünyada söz sahibi ülkeler arasına girebiliriz. Uyanalım artık. Yeterince senelerce yattık ve bundan sonra özümüze dönme vakti geldi.


Adım attığımız yere, dokunduğumuz her şeye dikkat etmeliyiz. Mecburiyeti olmayanlar evlerinden dışarı çıkmamalı. Çıktığımızda da mesafeye dikkat etmeliyiz. Her birimizin fert olarak Ekonomimizi çökertmeye hakkımız yok.

Benim okulda okuyan çocuğum olsa bir yılını kaybetmesini göze alırım; hayatını kaybetmektense, virüsü kapıp başkalarına bulaştırıp onların da hayatlarını kaybetmelerine sebep olmaktansa bir yılını kaybetmesi daha önemli benim için.

Bizi bu kötü günlerden yine kendimiz kurtarabiliriz. Bunun için sadece biz Coronaya dur diyebiliriz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 507
Kayıt tarihi
: 31.05.16
 
 

Kabataş Liseli olan Nurettin Erdoğan, ömür boyu eğitime inanan bir yönetici. Küçük yaşlarda girdi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster