Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
39
 

Çözüm sürecindeki üçüncü göz

Çözüm sürecindeki üçüncü göz
 

Geçmişte yaşananlar, çözüm süreci ve çözüm sürecini baltalama girişimleri karşısında bölge halkı  “barışın ve çözümün sahibi ve koruyucusu biziz, her kim barış ve çözümden yana tavır alırsa ki halkın gönlünde taht kuracak, tarih sahnesinde çözümü savunanlar altın harflerle anılacak. 

Çözüm sürecinin sahibi olan bölge halkı süreç boyunca hakem biziz, başkalarınıa gerek yok, üçüncü göz biziz dercesine çözüm sürecine sahipleniyorlar.

Çözüm sürecinde kararlığını ve sahipliğini ortaya koyan bölge halkı, çözüm sürecine katkı sağlayanın yanında, süreci bozmak isteyenlerinde karşısındadır.

Bölge halkı kan, göz yaşı ve ölümlerin olmadığı , korkulardan uzak, onurlu ve  haklarını elde etmiş herkesle mutlu ve barışık bir şekilde yaşamayı arzulamaktadırlar.

Kürt halkı çözüm sürecine inanmıştır. silahlı mücadeleden vazgeçilmesi konusunda  özellikle anneler tarafından  verilen mesaj bölge halkının sürece sahiplendiğinin göstergesidir..

Özellikle son olaylardan sonra bölge halkı çıkar peşinde olanlara karşı, silahların susması, kan, göz yaşı ve ölümlerin sona erdirilmesi konusunda çaba sarf edenlerin yanında olduklarını çeşitli ortamlarda dile getirmektedirler,

Bölge halkı ( üçüncü göz olarak )’nın ağız birliği etmişcesine dillendirdikleri kim bu meselenin çözümüne katkıda bulunur ve bölgede akan kanı durdurup bir insanın hayatını kurtarırsa bütün insanlığın takdirini kazanacaktır.

Öte yandan bu süreci baltalamaya yönelik çalışma içerisinde olacak herkes de tarih önünde ve  toplum nezdinde  hesap verecektir.

Türk ve kürt ittifakının ortadoğu’daki bütün oyunları ve dengeleri bozacagının farkında olan bölge halkı çözüm sürecinin taraflarına özellikle küresel güçlere ve onların işbirlikçilerinin tahriklerine ve provakasyonlarına karşı dikkatli olmalarını da dillendirmektedirler.

Günün sözü: 

Bizim derenin taşıyla kafamızı yarmalarından bıkmadık mı!
Uyanmak için ne bekliyoruz hala!
Onları yenmek sorun değil!
Önemli olan kendimize gelmek!

Esen kalın

Facebook: mehmetçet21

Twitter: mehmetçet21

Mehmetcet21.blogspot.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 52
Kayıt tarihi
: 20.10.13
 
 

1958 Diyarbakır doğumluyum. Diyarbakırda yaşıyorum. Yüksek okul mezunuyum. Kamuda görev yapmaktay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster