Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
351
 

Çubuklu Derneği CHP'nin seçim bürosu gibi

Çubuklu Derneği CHP'nin seçim bürosu gibi
 

Erdem Çelik Ana Muhalefet mensubu gibi


Çubuklu Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Kavacık Talia’da yapıldı. Kongrede, derneğin CHP’ye teslim olduğunu öne süren iki yönetici, dernek yönetimine rest çekerek istifa etti.

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Beykoz Belediyesi eski başkanlarından Şevket Arıkan, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Mesudiyeliler İstanbul İl Dernek Başkanı Salih Erol, CHP Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, CHP Beykoz Meclis Üyeleri Nusret Yılmaz, Hüseyin Okumuş, Nihat Arıcan, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Abdurrahman Yavuz ve Çubuklu Derneği üyelerinin katıldığı kongrede Divan Başkanlığına Coşkun Tosun seçilirken, katipliklere ise Arzu Belen ve Ayşe Karadeniz seçildi. 

Erdem Çelik Ana Muhalefet mensubu gibi

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Çubuklu Dernek Başkanı Erdem Çelik bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “Derneğimize yapmış olduğunuz katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Derneğimiz giderek büyüyor. Çubuklu’nun önünde. ecri misil ve 2B olmak üzere iki büyük problem vardır.” ifadelerini kullanan Erdem Çelik, “Bu problemlerle uğraşıyoruz. Mahallemizde otobüs yok. Paşabahçe’deki hastaneye gitmek için taksi tutmak durumunda kalıyoruz. Durumu olmayanları artık siz düşünün. Tapu için 700 milyon TL istiyorlar. Emekli bu parayı nasıl verir? Kısacası bize buradan gidin diyorlar. Biz sizler için buradayız. Mücadelemiz sürüyor. Sizlere canımız fedadır. Beykoz’un en büyük mahallesi olmamıza rağmen Belediye meclisinde oylar Çubuklu’dan ama temsilcimiz yok.” dedi. 

Hızır Yılmaz’dan parti propagandası

Daha sonra söz alan CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, salonda başka partiler olduğunu ve onlardan özür dileyerek partisini savunmak durumunda kaldığını söyleyen Yılmaz, “CHP İlçe Başkanıyım. Dolayısıyla partimi savunmak durumundayım.” dedi. 

“Sivil toplum örgütleri iş yapmaya çalışıyor. Ama bırakılmıyorlar. Siz de onları bırakın. Dernek başkanları olarak iktidarı ve muhalefeti yanınıza çağırıp sorunlarınıza çare ararsınız. Size kim yardımcı olursa yolunuza onlarla devam edersiniz. Artık Kongreleri buralarda yapabilecek misiniz? merak ediyorum. Bu iktidarda halk yok, rant var.”şeklinde konuşan Hızır Yılmaz, Dost Beykoz’un Mavi Karadeniz’de yaptığı canlı yayın programına konuk olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ve programı eleştirdi. 

Hızır Yılmaz’dan Dost Beykoz yazarlarına eleştiri

Başkan Yılmaz şöyle devam etti: “Belediye başkanımız bir TV’de konuk oldu. Sizlere soruyorum. Orada kendisine gerekli sorular soruldu mu? Ben dinledim hiçbir önemli soru sorulmadı. Kendi istediği gibi oldu. Dürüst siyasetçiler doğruyu söyler. Onların umutlarını çalmaz. 2B meclisten geçerken CHP’nin teklifleri oldu. CHP, orman köylüsüne bedava verilsin istedi. İnsanlarımız Beykoz’a dört fabrikaya çalışmaya gelmiş. İşçilere barınma hakkını siz vereceksiniz. Yine de vatandaş kendi imkânlarıyla ev yapmış. Siz onlara bu yerleri rayiç bedel ile satacaksınız. AK Parti’nin kafasında rant var. Sit alanı konumu neden çıkarmıyorsunuz? Belediye Başkanı kırk yıldır aynı mahallede oturduğunu söylüyor. Ama hangi evde oturuyor? Şu an saray gibi evde oturuyor. Biz artık ev ev dolaşıyoruz. 75 bin ev dolaştık. Artık Beykoz’un nüfusu azalıyor. Diğer ilçeler çoğalırken Beykoz azalıyor. Ama biz Beykoz’u kazanacağız. Belediyeyi alınca formüllerimiz var. Bunların sır olmasına rağmen ikisinden bahsedeyim. Altın İğne ve Altın Olta projelerimiz var. Bu projeler ile ekonomik yönden iyi olacağız.”

Şevket Arıkan, Hızır Yılmaz tabii ki siyaset yapacak

Beykoz Belediyesi eski başkanlarından Şevket Arıkan, “Hızır Yılmaz tabii ki siyaset yapacak. Kendilerini kutluyorum.” Şeklinde başladığı konuşmasında, “Sizler Çubuklu Derneği’nin üyelerisiniz. Birlikte hareket ettiğiniz için sizleri de kutluyorum. Elde ettiğiniz sonuçlar almış olmanızdan dolayı böyle devam edin. Üye sayısını arttırın. Bu dernek neden kurulmuştur ve neden ihtiyaç duyulmuştur?” ifadelerine yer verdi. 

Belediye Başkanı olduğu dönemde Rüzgarlıbahçe halkına tapularınızı alın diye yalvardığını söyleyen Arıkan, “Kentsel dönüşüm değil, yerinde değişimden yanayım.” diyerek, Genel Kurul’un hayırlı olmasını diledi. 

Konuşmaların ardından, Faaliyet Raporu, Gelir Gider Raporu, Denetleme Kurulu Raporu ve Tahmini Bütçe oy birliği ile kabul edildi. 

Kurucu başkandan yönetime rest…

Bazı üyeler divana önerge vererek dilek ve temenni kısmının önce yapılmasını istedi… Oy birliği ile kabul edilen bu durum sonrası Derneğin kurucu Başkanı Halim Okutan ve eski başkan Erkan Özmen istifa ettiklerini açıklayarak Divan’a istifa dilekçelerini verdiler. 

Bu derneği reklam için kurmadık

Halim Okutan ise konuşmasında, “Biz bu derneği kurarken kimsenin reklamını yapmak için kurmadık. Şimdi üzüntü içindeyim. İkinci bir dernek kuruluyor. Dernek başkanı bir partiye hizmette bulunuyor.” diyerek salonu terk etti. 

Erkan Özmen ise, “Dernekteki başkanlıktan biri olarak bir iki şey söylemek istiyorum. 2B ve Ecri misil için önerge verildi mi? Yücel Çelikbilek bizim derneğimizi tanımıyor. Siyasiler konuştu. Alkış alıp gittiler. Derneğimizin iyi yönetilmediğini düşünüyorum. Ve istifa ediyorum.” cümlelerini kullandı… 

Dr. Devrim Altıntaş’ta, “Böyle bir derneği kurduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Sosyal sorumlulukta çalışan çalışkan bir dernek görülmemiştir. Küçük ama yüreği büyük bir dernek. Alkışlanmak güzel, ama bu alkışlar kabul ediliyor anlamına gelmez. Sivil toplum kuruluşları siyasete yön vermelidir. Ama bu şekilde değil” dedi. 

Kongrenin devamında ise, Salih Erol, Ercan Kaya, Ayşe Karadeniz, Sefai Uzunyurt, Nafiz Ünlü ve Mehmet Siviç kısa cümlelerle düşüncelerini ifade ettiler. 

Son sözü alan Erdem Çelik, istifa edip gidenlere cevap vereceğini fakat salonu terk ettiklerini söyleyerek, “Arkalarından konuşmak olmaz. Ben gücümü halktan alıyorum.700 TL maaşlı emekli bir vatandaşım.” dedi. 

Dernek Başkanlığı’na yeniden seçilen Erdem Çelik yönetimde şu simlere yer verdi. 

Asil Üyeler                                                

Erdem Çelik                          

Merve Öztürk                         

Şenel Başaran                      

Gülşen Tekin                         

Arif Tunç                                 

Arzu Belen                             

Sofu Aksu

Yedek Üyeler

Metin Asar

Ayşe Karadeniz                                              

Erdoğan Şenoğlu

Aytekin Aktaş

Ahmet Öztürk

Cemil Karakaya

Yücel Kayıtı

Denetleme Kurulu

Nihat Arıcan

Şenel Sarıkaya

Erdoğan Karadeniz

www.beykozguncel.com.tr / Kader Gür

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Anlaşılan o ki akp li belediyenin bölgeye ilgisizliğinden kurulmuş bir dernek. O zaman tabii ki muhalefet partisinde belli konumdaki adamlar varsa dernekte üye, onlar da konuşacak. Niye rahatsız oldunuz? Bir dernek de nazarlık olarak CHp'nin seçim bürosu gibi oluversin.Bütün İsmeğinden tutun, belediyelerin tüm organları akp adına propaganda yapıyor. Daha geçen gün katıldığım bir toplantıda bir belediye görevlisi bunu açık açık söyledi. o zaman bırakın da CHP liler de vatandaşın hakkını korusun.

Ezgi Umut 
 02.10.2012 0:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 509
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1972 yılında Rize Güneysu'da doğdu. Eğtim hayatını orada tamamladı. Zaman içinde Avrupa'nın bir ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster