Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '09

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
1035
 

Çukurova 2. Kitap Fuarı'ndayım

Çukurova 2. Kitap Fuarı'ndayım
 

Çukurova 2. Kitap Fuarı, 10-18 Ocak 2009 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkez’inde okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş., Türkiye Yayıncılar Birliği ve Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza’nın katkılarıyla düzenlenecek olan Çukurova 2. Kitap Fuarı, Çukurova 2. Yurtiçi-Yurtdışı Eğitim Kurumları ve Eğitim Gereçleri Fuarı ve Altın Koza 3. Edebiyat Festivali ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir.

Türk edebiyatı ve özellikle gülmece yazınıyla çocuk edebiyatına 70’in üzerinde eseriyle önemli katkılarda bulunan Adana doğumlu yazar Muzaffer İzgü’nün Onur Konuğu olacağı kitap fuarına dokuz gün süresince Muzaffer İzgü, Doğan Hızlan, Füruzan, Zeynep Oral, Mahmut Makal, Talip Apaydın, Ataol Behramoğlu, Sennur Sezer, Alev Coşkun, Sevgi Özel, Mine G. Kırıkkanat, Deniz Kavukçuoğlu, Banu Avar, Mustafa Balbay, Server Tanilli Hayri K. Yetik, Sevim Korkmaz Dinç, Şükrü Erbaş, Tarık Günersel, Özcan Karabulut, Haluk Gerger, Eugene Schoulgin…ve pek çok değerli yazar, şair ve akademisyeni konuk edecek.

Geçtiğimiz yıl 146 bin okurun ziyaret ettiği Çukurova Kitap Fuarı ve eş zamanlı düzenlenen Çukurova 2. Eğitim Fuarı, 10-17 Ocak 2009 tarihleri arasında 10.30-20.30, kapanış günü 18 Ocak 2009 tarihinde ise 10.30-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Geçen yıl ilk kez açılan kitap fuarına ilgi büyüktü. Binlerce yayın ve yüzlerce yazarla tanışma ve etkinlikleri izleme fırsatı bulan okuyucuların, bu yıl da aynı ilgiyi göstereceği bekleniyor. Bu yıl 14 Ocak 2009 Çarşamba günü, “Romanda Kadın” isimli etkinliğe konuşmacı olarak ben de katılıyorum. Tanzimat döneminden günümüze edebiyatta, özellikle romanda kadının nasıl işlendiği, Toplumsal cinsiyet eşitliği de göz önüne alınarak kadının romandaki yerinin irdeleneceği etkinliğin beğenileceğini umuyor, Adana’daki tüm edebiyatsever dostları ve oradaki Milliyet Blog yazarlarını tanışmaya davet ediyorum.

Bu vesile ile herkesin yeni yılını yürekten kutluyorum.

Etkinliğimiz

14 Ocak 2009 Çarşamba

Konferans Salonu I

Saat:15.30-17.00

Söyleşi: "Romanda Kadın"

Konuşmacılar: Sevim Korkmaz Dinç, Rifat Mertoğlu, Hayri K. Yetik

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 278
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1483
Kayıt tarihi
: 01.11.06
 
 

1970 yılında Siverek'te doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Tarsus'ta tamamladım. İstanbul Üniversites..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster