Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
620
 

Cumhurbaşkanı Afrika’da kabile reisi olsun, baksana çok sevdiler

Cumhurbaşkanı Afrika’da kabile reisi olsun, baksana çok sevdiler
 

Valla ben şahsen bu kadar samimi ve içten davranış karşısında Beştepe’de Erdoğan olsam kalkar giderim buralardan o sıcak insanların içine.

Ben bugüne kadar böylesine sıcak karşılanan bir lider görmedim. Ülkemize de sempati vardı ama Recep Tayyip Erdoğan sevgisi öne geçmişti.

Her yönetici coşkuyla karşılanır, plaket ve hediyeler verilir ama Sayın cumhurbaşkanını Afrika adeta bağrına bastı. İyimser düşünmek lazım ama yine de bu ilgiyi sorgulama durumundayız. Yani neden? İlki bu fakir ülkeler dünyaya açılmak zorundalar. Ama belki daha önemlisi Türkiye bu ülkelere az da olsa maddi olarak yardım ediyor. Sonra Türkiye’nin Somali için yaptıkları biliniyor. Belki bizim için de…

Nedeni ne olursa olsun sıcak karşılamalar ve bence Türkiye adına doğru ilişkiler. Türkiye bu fakir ülkelerden ne alacak demeyin, herkesin birbirinden alacağı şeyler vardır. Fakir dediysek Afrika adı böyle çağrıştırıyor, değilse bütün bu ülkelerin kendilerine göre kapasiteleri var.

Sıcak karşılamada Erdoğancılık da yapıldı. Bir omuzlara alınmadığı kaldı. Dedik ya Türkiye’den çok cumhurbaşkanının şahsı ön plandaydı. Olsun böyle ziyaretler de faydalı. Bazen ülkeyi sevmiyorlar liderini seviyorlar. Keşke Hasan Şaş’ı da yanında götürselerdi. Ayna’da seyrettik, adam Türkiye’yi bilmiyor Hasan Şaş’ı biliyor. Yine de Erdoğanlı siyaseti araya sıkıştırmaları rahatsız etti bizi.

Hediye faslı güzeldi. Gözlerimi alamadım. Birbirinden güzel hediyeler, hediye verme adapları, yapılan tezahüratlar sanki Afrika’ya cumhurbaşkanı Türkiye için değil kendi adına gitmişti. Bu arada muhalefetin Afrika ülkelerini önemsiz gören tavrını da kınıyorum! O yüzden zaten ilk defa gidiliyor. Onların liderleri Çankaya’da oturmuş!

Birgül YILMAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Esad yani Esed ile de aile fotografisi vardı...bunlara da savaş açmasın :))

nedim üstün 
 04.03.2016 9:59
Cevap :
Yorum için sağ olasın Nedim Şairim.  06.03.2016 11:31
 

Merhaba Kerim Bey...Birkaç gün önce, Kadri Kanpak arkadaşımız bir blog yazdı...Ülkelerin "siyasi sınırları" gibi "ekonomik sınırları" da olmalıdır şeklinde bir blog yazdım. Yazdıklarını önemsedim ve yazdıklarına katıldım. Ayrıca bir ilave olarak da, bu sınırların sınırdaş ülkelerle sınırlı kalmamasını ve Türkiye'nin "etki" ve ilgi" sahasına giren tüm ülkelere kadar genişletilmesin yazdım...Ve, Cumhurbaşkanı'nın(Türkiye'nin Devlet Başkanı olarak)şu anda, Afrika'da bulunmasının amacının da bu olduğunu yazmıştı...Selamlar.

cdenizkent 
 03.03.2016 11:08
Cevap :
"Ülkelerin ekonomik sınırları da olmalıdır..."anlamlı bir tespit.  04.03.2016 9:11
 

Bazıları için şunu yazarken şöyle suçlanırım dememektir özgürlük ve sevilenler sevildikleri yere daha çok yakışır ...selamlar arkadaşıma :)

Tülay EKER 
 03.03.2016 8:46
Cevap :
Doğru tanım, benden de selam Arkadaşıma.  04.03.2016 9:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4781
Toplam yorum
: 12840
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster