Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '07

   
  Kategori
  Siyaset
  Okunma Sayısı
  231
   

  Cumhurbaşkanı

  Cumhurbaşkanı
   

  Ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor ve toplumun geç de olsa verdiği tepki umut verici.

  Muhalefet cumhurbaşkanı seçimlerine karşı çıkarken alternatif bir aday önermiyor; tek çözüm erken seçim yapılmasıymış gibi davranıyor ve bunu yaparken toplumu kırılma noktalarına taşımaktan da çekinmiyor. Erken seçim olması durumunda AKP dışında güçlü görünen başka bir parti yok ve meclise yeni partilerin girmesiyle oy oranı düşse bile en yüksek oyu alması muhtemel. Yiğidi öldür hakkını ver demişler; AKP hükümetinin başardığı çok güzel şeyler de var.

  Diyelim erken seçim yapıldı; AKP'nin sandalye sayısı 250'nin altına düştü; mecburen kualisyon hükümeti kuruldu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri yine yapılacak ve yine birini seçmek zorundasınız. Sizin bir cumhur başkanı adayınız kim?

  < benim="" cumhur="" başkanı="" adayım="" hikmet="" çetin="">> Kendisini medyadan tanıdığım kadarıyla kişiliği düzgün; siyasette ve yöneticilikte varlığını ispatlamış bir insan. İSAF'daki görevini başarıyla tamamlamış, Afgan halkının ve uluslararası toplumun saygısını kazanmış biri. Herşeyden önce halkın dini duygularını sömürecek biri olmadığını düşünüyorum.

  Müslümanlık kimsenin tekelinde değil, bu ülkedeki gerçek inananlar dini siyasete alet edenler yüzünden rahatsızlık duymaya başlamıştır. Müslümanlık hoşgörü dinidir; yobazlığı öğütlemez. İlk emri 'oku'dur. Allah ile kul arasında komisyonculuk yapmak kimsenin haddine değildir.

  Düşüncelerimi yazmaya devam edeceğim bu ilk denemem :))

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 231
  Kayıt tarihi
  : 01.05.07
   
   

  Programcılık ve Çalışma ekonomisi ve endüstriyel ilişkiler bölümlerinden mezun oldum. Yazılım uzmanı..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster