Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
230
 

Cumhuriyet 40 haramisini ancak şimdi buldu

Cumhuriyet 40 haramisini ancak şimdi buldu
 

Eski zamanlarda, deve kervanlarıyla ticaret yapıldığı yıllarda bir kervancıbaşının kervanı birçok kere haramiler tarafından soyulunca çare aramaya başlamış ve Türkistan’da BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN BİR YİĞİT olduğunu öğrenmiş.  

Kervancıbaşı Türkistan’a gidip BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN YİĞİT’i bularak kervanına koruyuculuk yapması için yüklüce bir miktar ücret ödemek şartıyla anlaşmış.

Kervanın yolu ilk seferinde 40 haramilerce kesildiğinde, kervancıbaşı haramileri sayıp da 40 kişi olduklarını görünce rahatlamış, öyle ya muhafızı bir vuruşta nasılsa 40 kişi öldürebilen biri.

Haramiler kervanı durdurup malları yağmalarken BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN YİĞİT sakince gidip bir ağacın altında oturunca, kervancıbaşı son bir ümitle haramibaşının yanına giderek ağacın altında oturan yiğidin bir vuruşta 40 kişiyi öldürebildiğini, bu yüzden soygundan vazgeçmelerini söylemiş.

Adamın hiçbir şey yapamadan ağaç altında mal mal bakınmasından çok etkilenen haramibaşı durumu adamlarına anlatınca hepsi de gülme krizine girmekten başka, yolu geçen bizim BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN YİĞİT’e ya bir tekme atıyor, ya bir tokat, böylece hem talana devam ediyor hem de eğleniyorlarmış.

BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN YİĞİT’in hiçbir tepki vermeden mal mal oturması sonucunda kervancıbaşı hırsından saçlarını tel tel yolarken 39. haydut bizim BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN YİĞİT’e bir tekme daha atmış, peşinden gelen 40. haydut da bir şamar atınca BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN YİĞİT hiddetle yerinden fırlayarak “yettiniz ülen” diye bir nara attıktan sonra, bir vuruşta 40 haraminin 40’ını da öldürüvermüş.

Kervancıbaşı ve kervandakiler şok halinden kurtulabildikten sonra, mallarını tekrar develere yükleyip yola çıkmışlar.

İlk mola yerine geldiklerinde kervancıbaşı, BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN YİĞİT’e muhafızlık yapması için anlaştıkları parayı verdikten sonra, artık muhafızlık yapmasını istemediğini söyleyince BİR VURUŞTU 40 KİŞİYİ ÖLDÜREN YİĞİT şaşkın bir ifadeyle “Beyim, ne oldu ki beni bu görevden azat ediyorsun? İşte gördüğün gibi bir vuruşta 40 haramiyi öldürmedim mi?”

Kervancıbaşı gayet sakin “Ülen beyinsiz” demiş. “Ya haramiler 40 değil de 39 olsaydı ben ne halt edecektim? Bütün kervan soyulacaktı ve senin gıkın çıkmayacaktı. Ben her seferinde 40 haramiyi nereden bulacağım?

Cumhuriyet bayramı kutlamalarında cumhurun gözüne biber gazı sıkanlar, hikayedeki 40. haramiyi anımsatmadı mı size?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok güzel oldu, çok......

antinuclear 
 03.11.2012 8:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 621
Kayıt tarihi
: 30.12.11
 
 

PhD (Nükleer). Başka söze gerek yok bence... İçel'de yaşıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster