Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '18

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
41
 

Cumhuriyet Atatürk İnönü Üçgeni

Cumhuriyet Atatürk İnönü Üçgeni
 

Ekonomideki olumsuz gidişat düzeltilebilir, sonuçta rakamlarla ilintili bir durumdur. Terazinin kefesinin birine altın ötekine para koyarsınız dengelenir. Önemli olan Atatürk'ün kurmuş olduğu cumhuriyetin gidişatının doğru yolda ilerlemesidir.

Bazen, özellikle seçimlere yakın bazı partililer oy arttırmak uğruna cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili İnönü'yle ilgili bazı söylemlerde bulunuyor olsalar da asla ne cumhuriyete ne de Atatürk-İnönü'ye zarar verebilirler.

Söylemler oy getirmeyeceği gibi sabit oyların bile gerilemeye yol açacağını düşünmekteyim zira Atatürk denildikçe İnönü denindikçe cumhuriyet akla gelmekte. Cumhuriyet denildikçe demokrasi özgür düşünce kendini ifade etme adalet hukuk ve en önemlisi de seçimler ve seçimlerle başa gelenler akla gelmektedir.

Bugün kamuoyu veya yerel yönetimlerde yer alabiliyorsak hatta mağazalarımızın başında oturabiliyorsak cumhuriyet ve Atatürk sayesinde olduğunu Türk halkı çok iyi biimektedir.

Cumhuriyetin bize sunmuş olduğu özgürlükten yararlanarak özgürlüğün vermiş olduğu rahatlık doğrultusunda cumhuriyet'le ilgili farklı düşünceleri istem dışı bilinç altı dürtülerle ortaya çıkarılırsa işte o zaman anya ile Konya'yı görmüş oluruz!

Ekonominin telefisi mümkün olabilir ancak fıtratlarde yer almakta olan cumhuriyet karşıtlığının istem dışı dışa vurum durumunun telafisi mümkün olamayacaktır. Zira macun tüpünden çıkmış olacak!

'Ekonominin telefisi' dedik..

Dün faizler aşağıya çekildi ama yeterli değil. Ülkenin büyük tuccarlar taşın altına ellerini koymalı. Kazanımlarına kazanım katmış olan dolar faiz borsa hatta büyük inşaat sektörü patronlar kazanımlarını bu ülkeden sağlamışkar. Ükkenin şimdiki durumuna destek olmaları gerekmekte bana göre. Kolay değil havadan para kazanmak!

Bakınız ekonımiye çare var ama cumhuriyet farklıdır!

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2034
Toplam yorum
: 1088
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 477
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster