Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
690
 

Cumhuriyet Bayramı akşamı Buca Gediz'den canlı bomba geçti, duydunuz mu? ...

Cumhuriyet Bayramı akşamı Buca Gediz'den canlı bomba geçti, duydunuz mu? ...
 

''Ne Senden geçeriz ne de Senin eserlerinden ''


'' Verdiğin kadarını alırsın hayattan ve vermeye cesaretin yok ise alanları izlersin uzaktan.''

Bu gün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı.

Ülkenin her bir köşesinde kaos ortami hakim, savcılarını zaten kamuoyu olarak bilmekteyiz.

Kaos nereden geldiği belli olmayan ve kitleleri korkuya sevk eden zincirleme buhran hali demektir. Bu kasoun nedenlerini ve müsebbiplerini idrak etmeden meydanlara elimize aldığımız bayrak ile koşmak anlamsız, bunu yaparken de korkumuzu yendiğimizi düşünmek gaflet olsa da elimizden geleni yapabilmek ise maharet oluyor.

Bu gün bayramdır, lakin her günü ayrı bir bayram yapabilmek için, genç neslin eğitimi elzemdir. Her anne, baba, amca, dayı evladına, yeğenine Cumhuriyetin niteliklerini, düşmanlarını ve faydalarını neşretmek zorundadır.

Diğer ve asıl önemli olan konu ise siyasi erk’in gücünü aldığı Anayasayı hiçe sayarak bu ulusal ve bağımsızlık gününü yok sayması ve çeşitli mesnetsiz sebepler ile iptal etmesi karşısın da top yekün bir refleks son 10 yıldır maalesef ki gösterilmemiştir. Sebepleri ise acıdır ki yine bizleriz.

28 Ekim 2015 akşamı saat 19.20 civarı dünya saatine 20.20 de  iZMİR Buca Gediz'de canlı bomba paniği başladı. Canlı bomba kendini patlatamadan kaçıyor ve  asayiş şube ekipleri ile kovalamaca başlıyor. Teröristler tarafından  Buca Gediz susuz kahve önünde polis aracı taranıyor ve bir polisin yüzü dağılıyor . 

Ölüm o kadar yakınımızda oluyor ki karşımıza artık  nerden çıkacağı belli değil. Bizler yani halk birilerinin dudak arasına sıkışmış hayatları yaşıyoruz.

Ne garip değil mi bizim 500 m.ilerimizde olaylar oluyor ve hepimiz evimizdeyiz. Ne olmuş '' polis taranmış, aaa ölü var mı? ne olmuş ? canlı bomba varmış '' İlk aklımıza gelenleri aramaya başlıyoruz. Vurulanlar orada kalsın önce....

Ve hepimizde telaş çocuklarımızı, yakınlarımızı arıyor, onları uyarıyoruz.

Ve.....

Bugün  29 Ekim !

Mitinge falan gitme sakın diyorlar. Neden ? diyorum. Olay çıkabilir. Gideceğim diyorum. O zaman sevdiklerini gör de öyle git diyorlar ! 

Özgürlük ve adalet yaşamımızın anlamıdır. Kimsenin ötekileştirilmediği, kimsenin özgürlüğüne müdahale edilmediği Türkiye Cumhuriyeti diliyorum.

Aydınlık günlere... Nice Cumhuriyet Bayramlarımıza .

Not  : Geleceğimizin karatılmasında rol oynamak istiyorsanız 1 Kasım da tatile devam edip, evinizde dizileri ve saltanatlık nasıl getirirliri izlemeye devam edin.

Zaman Cumhuriyet'e sahip çıkma zamanı ... Ya şimdi !  Ya şimdi !

    

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ata'nın dediği gibi bir tablo çıkmadı tabii. Aslında kim tahmin edebilirdi ki böyle bir sonucu! Bence ülkenin tamamı şaşkın halde! Artık yeni yeni günlerimiz de olmaya başlamış, mesela Muhtarlar Günü'müz olmuş!! 10 kişiden 2'si cumhuriyete nasıl sahip çıkacak:( Demek ki "1 Kasım"lar Türkiye için tarihi boyunca önemli olacak! Bundan sonra duygularımızı içimizde yaşayacağız, çünkü kendi ülkemizde misafiriz Tülaycım:( Sevgilerimle.

Elçin Oltulu Şahin 
 08.11.2015 14:02
Cevap :
Sustum ki artık diye sonra bakıyorum içimde böylee bir debelenme söylenme ona da sus diyorum ama bazen tutamıyorum canımm benimm , dediklerine harfiyen katılıyorum. Sevgimle doğalımm benim öptümm :)  09.11.2015 9:15
 

İnsan kaybedince değil, vazgeçince yenilirmiş. Bizler de her hal ve şartta onurlu duruşumuzu bozmadan haklı mücadelemizin peşinden gideceğiz. Biz hep böyle kazandık bu güne kadar. Bu günden sonra da böyle olacak. Cumhuriyetimize, vatanımıza, bayrağımıza... canı pahasına sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Canım benim güzel yüreğin dert görmesin. Sevgilerimi bıraktım.

Hanife MERT 
 08.11.2015 13:42
Cevap :
Harikaa yorum bir garip oldum valla..Harikasın öptümm canımm :)  14.11.2015 9:00
 

Siyasetçilerin egemen olmadığı bir dünya kurulmadığı müddetçe cumhuriyete sahip çıksanız da çıkmasanız da HİÇ BİR ŞEY değişmez. Selamlar

Matilla 
 03.11.2015 18:34
Cevap :
Sahip çıkamayanlar birgün gelecek utanacaklar diyeceğim ama utanma duygularının olduklarını da sanmıyorum...Teşekkür ederim ,selamlarımla  04.11.2015 13:09
 

Ya da hiç...

Cumhur Milletoğlu 
 31.10.2015 18:08
Cevap :
Allaaa kimi gördümmm yanlış görüyorum sandım sayfana baktım amanın kardeşim gelmişşş :)) ne güzel geldin sen :) hoşgeldinnn , selam ve sevgiler kardeşime :)  03.11.2015 17:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 2595
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 757
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster