Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2094
 

Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri başladı

Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri başladı
 

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri Başladı


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri başladı. Kutlama etkinlikleri kapsamında bugün (28 Ekim 2012 Pazar günü) resmi çelenk sunma töreni yapıldı.

Milli bayramların kutlanması yönetmeliğini değiştirerek halkın bayramlara katılımını önlemek ve milleti millet yapan özellikler olan milli bayram etkinliklerini tasfiye ederek milletleşme sürecine darbe vurmak isteyen AKP Hükümeti kaldırdığı taşı ayağına düşürdü ve milli bayramların kutlanmasında halkın sahip çıkmasına, alternatif kutlamaların oluşmasına neden oldu. Böylece resmi bayram kutlaması ile halkın bayram kutlaması şeklinde ikili bir milli bayram kutlaması ortaya çıktı. Bu kapsamda resmi bayram kutlaması kapsamında bugün yönetmelik gereği Atatürk anıtına sadece Valilik, Komutanlık ve Belediye Başkanlığı çelenk sundu.

Resmigeçit törenleri ise yarın öğleden önce Cumhuriyet Meydanında yapılacak. Halkın kutlaması ise tüm ülke çapında olduğu gibi saat 14,00’de kitle örgütleri ve partilerle birlikte çelenk sunma, saat 18,00’de Müzepark önünde albayraklarıyla toplanan halk yürüyüşü ve saat 19,00’da da Şeker Meydanında Erdal Güney konseri şeklinde sürecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 511
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 493
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster