Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
762
 

Cumhuriyet bayramı

Cumhuriyet bayramı
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' nı kutladığımız bu günlerde bayrak sembölümüzü gövde gösterisi haline getirmeden ve bu bayrağı din ırk ve kültür ayrıma karşı bir silah getirmeden kutlamak en büyük erdemdir. İster asker ister sivil herkes 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' nı toplumsal geleneklere karşı çıkmadan ve toplumda anarşi yaratmadan erdemli ve çağdaş bir Türkiye portresi içinde kutlamak biz gençlerin en büyük vazifesidir. Çünkü Atatürk gençlere emanet ettiği Cumhuriyet' i ilelebet koruma görevini vasiyet etmiştir.

Yaşadığımız bu toplumsal karmaşasının içinde suküneti koruma görevi yine biz gençlere düşüyor. Bu görevi yerine getirirken unutmyalım Cumhuriyet bir ülkenin bağımsızlığı değildir! Bir ülkenin manevi değeridir. Bu manevi değer ön yargıların dışında tutulması gerekir. Ve kendimizi savunmak için elimize Türk Bayrağı' nı değil fakat Türk ilke inkilaplarını almalıyız. Bu ilkeler Atatürk' ten bize en büyük armağandır. Atatürk' ü anlamak ve Cumhuriyet' e sahip çıkmak budur. Meydanlarda gövde gösterisi yapmak değildir! Kendi tarihini kendi yazmaktır. Cumhuriyet bir erdemdir dilde bir söylem değildir. " Yaşasın " da sözde özde kavramlar vardır. Bu kavramları da hayata geçirmek için sadece bir düşünce yeter: '' Ne Mutlu Türk'üm Diyene ''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Niko, tekrar yazılarını okuduğum için mutluyum, ellerine yüreğine kalemine sağlık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm ulusumuza kutlu olsun..sevgi ve kardeşlik bağlarımızı koparmadan, birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir, söylem ile eylem arasında büyük bir fark var, umarım bunun bilincinde olur, gençlerimiz..sevgi ve saygılarımla..

Ohannes 
 01.11.2007 22:53
 

Çok güsel bir yazı olmuş sade ve doğru başarılarının devamını dilerimmm sevgiler....

_ECMEL_DİLVİN_ 
 28.10.2007 16:28
 

Çokgüzel belirtmişsiniz.Size katılıyorum.İnsanlar uykudan uyandı herhalde.Tepkilerini gösteriyorlar.Sevgilerimle...

yurttabirgül 
 28.10.2007 15:51
 

En büyük bayramımız kutlu olsun...Selamlar...

Tuğba 
 28.10.2007 14:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 759
Kayıt tarihi
: 27.03.07
 
 

Ben İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları 1.sınıf öğrencisiyim. Rum kökenli ve gele..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster