Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Neslihan ERDOĞDU Serbest

http://blog.milliyet.com.tr/kariyerkoc

11 Ağustos '09

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
569
 

Cumhuriyet Halk Evleri'nde hırsızlık/saldırı

Cumhuriyet Halk Evleri'nde hırsızlık/saldırı
 

Pendik Cumhuriyet Halk EviHırsız Penceresi


Geçen Pazar gecesi Pendik CHE’nin yan duvarını delerek , tıpkı filmlerdeki gibi bir kişinin geçebileceği kadar bir delik açıp içeriye girilmesi ve basit bir hırsızlık olmadığını düşündürecek izler bırakılması üzücü ve düşündürücüdür.

Halka hizmet için kurulmuş olan bu evde yapılanlar ne siyasi bir boyut ne de ideolojik bir taraf vardır. Yani burada olup bitenlerden rahatsız olunması için ne somut bir dayanak ne de bir delil vardır.Bulunamaz çünkü gerçekten yapılmak istenen Cumhuriyet Halk Evlerinin kuruluş amacına uygun olarak, ”ülkesini seven, daha bilinçli, daha farkında, daha sorumluluk sahibi vatandaşlar olarak ülkemize ve cumhuriyetimize sahip çıkacak gençlerin , çocukların ve kadınların yetişmesine katkıda bulunmak” istedik, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi….Ülkesini ve cumhuriyetini seven her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi….

Birkaç hafta önce Pendik CHE de yaptığım vatandaşlarla söyleşi toplantısında burada aleyhte sürdürülen propagandalardan söz edildi…Bazı ailelerin çocuklarını göndermek istemediklerini, çevrede dedikodular dolaştığını söylediler..Burada beyin yıkandığını ve çocukların okul hayatını olumsuz etkileyebileceği konuşuluyormuş…Bunları duyunca onların yüzüne karşı “bu konuda bir şeyler yapalım” dedim, ama ne yalan söyeliyeyim çok da umursamadım…Burada ne yapıyorduk ki….

Çocukların okul derslerine destek olmak için destek programları hazırlıyorduk… Ve çocuklar çok memnundu…

Çocukların müzikle, sanatın diğer kolları ile buluşmalarını sağlıyorduk..Ve çocuklar çok mutluydu…

Kadınların özellikle sağlıkla ilgili konularda sorunlarına küçük de olsa katkı sağlamak istiyorduk, onlar daha da mutluydu….

Kadınların bilinçlenmesi çocuklarına doğru davranabilmeleri için çeşitli seminerler yapıyorduk, çok yararlandıklarını söylüyorlardı..

Biz erzak, kömür, bulaşık makinesi, vb yardımlarla kimseyi o kapıdan içeri sokmamıştık. İşe sokacağız , çocuk yardımı yapacağız diye de vaatlerimiz olmamıştı…Zaten bunları yapacak da paramız yok..Ne yapılıyorsa büyük özverilerle yapılıyor, bize akan hiçbir kaynak da yok….

Bu yüzden neden korkulabilir ki, yapılanın neresi yanlış diye düşündüm….

Hatta zaman zaman evlere gelerek geçim sıkıntısından, zamlardan, gidişattan, hükümetten şikayet etmeye kalkanlara da ısrarla şu cevabı veriyoruz…”Biz evlerimize siyaseti sokmuyoruz, bunların konuşulacağı yer burası değil”

Bu noktada bir çalışma yapılırken sanki banka soygunu yapar gibi, duvar delinerek içeriye girilmesi, etrafa zarar verilmesi, duvara küfür yazılması ve bir siyasi parti adının kullanılması bana hiç anlaşılır gelmiyor….Bilgilerin alınması, ilaçların alınması, eşyaya zarar verilmesi hiç insani gelmiyor...

Ya biz ne yaptığımızı anlatamamışız, ya da …

ayrıca;
http://www.gercekgundem.com/?p=211040&com=all


www.che-cumhuriyethalkevleri.org

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 153
Toplam mesaj
: 46
Ort. okunma sayısı
: 843
Kayıt tarihi
: 10.09.07
 
 

HAYAT YÜZ ÇİZGİLERİ YÖNÜNDE İLERLER.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster