Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '20

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
24
 

Cumhuriyet Kadınıyım

Çocukların, herşeyi dokunarak, yiyerek, koklayarak deneyimlemesi gibi; ben hayatı kendi üstümden kodlamayı severim. Kendimizi fazla önemsemekten midir, kafa basit çalıştığından, sadece gördüğünü algıladığından mıdır nedir bilmem, illa bir kişiselleştireceğiz işte mevzuuyu.
 
Hayatım bir Türk kadını olarak tam bir mucize. Şükürler olsun :)
 
Bütün ömrünü, cephelerde, masalarda ve bağnazlıklarla savaşarak geçiren, imkansıza inanmayarak deneyen, bir yandan da tüm ağır şartlara rağmen okuyup kendini sürekli geliştiren, araştıran, üreten, öğreten bir deha sayesinde, mucize bir hayatım var.
 
%3'lük diplerde bir okuma oranı, cehalet, kadın haklarının sıfır, daha doğrusu haksızlığının tavan olduğu, yorgun, savaşmaktan ve sömürülmekten bitap bir ulustan; genç ve aydınlık bir Cumhuriyet çıkaran bir kahraman sayesinde, her gün mucizeyi yaşıyorum.
 
Çok az bir mesafe ötede hemcinslerim, sokağa tek başına dahi çıkamıyor, hiç bir hakkını arayamıyorken, ben Türkiye Cumhuriyet'inde özgür bir vatandaş, özgür bir kadın olarak çalışıp, hayatımı idame ettirebiliyorum.
Bu Cumhuriyet'in bana sağladığı hak ve olanaklarla büyüdüm, ekmeğini yedim, ruhumu doyurdum, zihnime kanat taktım. 
 
97 yıl önce Cumhuriyet'i ilan ederek önce bize bu mucizeyi yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuz bir minnet, sevgi ve saygı ile anıyor, büyük Türkiye Cumhuriyeti'nin 97. yaşını her Türk vatandaşı gibi büyük bir gurur ve coşku ile kutluyorum. 
 
Ne zaman muasır medeniyetleri görsem ve oralarda olsam, bizi bu seviyeye getiren ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, Türk askerlerine, bu mücadelede canını ve cesaretini esirgemeyen Türk ulusuna, içinde yaşadığım topraklara, büyük Türkiye Cumhuriyet'ine şükrederim.
 
Ne mutlu Türk'üm diyene. 29 Ekim Cumhuriyet Bayram'ımız kutu olsun..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 36
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 779
Kayıt tarihi
: 18.03.12
 
 

Edebiyatı, okumayı ve yazmayı çok seviyorum... Günlük hayata ve kavramlara dair söyleyecek sözüm ol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster