Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '14

 
Kategori
Üniversiteler
Okunma Sayısı
483
 

Cumhuriyet Üniversitesi Genç Akademi Kulubü Başkanı Muhammed Çağrı Aktaş ile...

Cumhuriyet Üniversitesi Genç Akademi Kulubü Başkanı Muhammed Çağrı Aktaş ile...
 

çağrı


Cumhuriyet Üniversitesi Genç Akademi Kulübü Başkanı Çağrı Aktaş “ Kulüp sayesinde  tanınan, bilinen bir insan oldum. Üniversite öğrencileri kulüplere üye olarak  kulüplerden faydalansınlar”

SORU-Bize kısaca kendinizi tanıtır  mısınız? Hangi okullarda okudunuz bugüne kadar?

ÇAĞRI AKTAŞ- Merhaba. Ben Muhammet Çağrı AKTAŞ. 06.01.1992 Göynücek AMASYA doğumluyum. İlk ve orta öğretim tahsilimi Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdim, daha sonra okul hayatıma Amasya Lisesi’nde devam ettim. Şu an 2011 yılında kazandığım Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Koyu bir Galatasaray taraftarıyım.

 

SORU- Neden Çalışma Ekonomisi, Neden Sivas ?

ÇAĞRI AKTAŞ- Benim hedefim bir şirkette veya firmada yönetici olmaktı. Bu hayalimi gerçekleştirmek için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde okumayı hedefledim. Bu sayede hem kendimi geliştirip hem de hayalimdeki mesleği yapmak için ilk adımı attım. Bu yüzden bu fakültede Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü seçtim. Bu bölüme gelmeden önce Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çalışma Ekonomisi mezunu birkaç büyüğüm ile konuşma ve fikir alma fırsatım oldu. Seçimimde biraz da onlar etkili oldu.

 

SORU- Ailenizden bahseder misiniz? Anne ve babanız ne iş yapar? Kardeşleriniz nerede okur? Onların sizin bu çabalarınıza bakış açısı nedir ?

ÇAĞRI AKTAŞ- .   5 kişilik büyük bir ailenin ilk evladıyım. Babam sağlık memurluğu yapmakta, annem ise ev hanımıdır. Bir kız ve bir erkek olmak üzere iki kardeşim var. Erkek kardeşim 20 yaşında Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi. Kız kardeşim Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlköğretim Okulu’nda 3. sınıfta okuyor. Ailemin benim bu faaliyetlerime tepkisi hep olumlu olmuştur. Gerek annem gerekse babam hep okumamız ve kendimizi geliştirmemiz taraftarıdır. Kardeşlerim ve benim en büyük destekçilerimizdir. Eğitim ve öğretim hayatımızı üniversite ile sınırlı kalmayıp Yüksek Lisans ve Doktora yapmamızı isterler ve bu konuda hiçbir maddi ve manevi yardımı esirgemezler.

 

 

SORU- Kulüple tanışma ve başkan olma hikayenizi anlatır mısınız ?

ÇAĞRI AKTAŞ- .   Benim kulüple ilk tanışmam Sayın Turan YALÇIN ve kulüpte bulunan arkadaşlar sayesinde oldu. Kulüple tanıştıktan sonra yapılan faaliyetleri, verilen görevleri eksiksiz ve disiplinli bir şekilde ciddiye alarak gerçekleştirdim. Hiçbir etkinlikte arka planda kalmamaya özen gösterdim ve bu sayede kısa sürede arkadaşlarımın takdiri ile bu sene Genç Akademi Kulübünün başkanlığını yapmaktayım.

 

SORU- Kulüpte bugüne kadar neler yaptınız ?

ÇAĞRI AKTAŞ- .   Kulübümüzde daha çok Sosyal Sorumluluk faaliyetlerine özen gösterdik ve bunun üzerine çalışmalar yaptık. Bu bağlamda Sivas’ın birçok köyüne oyuncak, kitap, kırtasiye malzemesi ve giyim eşyası dağıttık. Daha sonra öğrencilerin kişisel gelişimini artırmak için kişisel gelişimde uzman olan birçok kişi ile okulumuzda konferans ve seminerler verdik.

 

SORU- Bu dönem neler yapmayı arzulamaktasınız ?

ÇAĞRI AKTAŞ- Bu dönem yapılan bu faaliyetlerin yanı sıra birçok kitap yazarını fakültemiz ile ilgili konularda uzman kişileri okulumuzda seminer vermek üzere misafir etmeyi planlıyoruz.

 

SORU- Kulüp ile ilgilendikten sonra okul ve sosyal hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu ?

 

ÇAĞRI AKTAŞ- Öncelikle kulüp faaliyetlerini derslerimizden arta kalan zamanlarda yapmaya özen gösteriyorum. Bunun yanı sıra zaten kulüp ile ilgilendikten sonra birçok Akademisyenimiz ile iletişimimizi artırdık. Sivas’taki birçok işadamları ile tanıştım. Ufkum genişledi. Bu sayede yurtdışına çıkma fırsatı elde ettim. Birçok yerde ismen ve şahsen tanınır hale geldim. Kulüp sayesinde hayatımdaki birçok konuya artı değerler kattım. Bunu yaparken birçok fedakarlıkta bulundum, çok çalıştım. Bu sayede başarılı ve kendini geliştiren bir genç oldum. Okul hayatımda ve gündelik yaşantımda birçok insandan hep bir adım önde yer aldım.

 

SORU- Gençler genelde çekingen ve iletişimi sevmeyen insanlar. Siz ise iletişimi çok seven bir insansınız. Bunu neye borçlusunuz ve bunun ne gibi faydalarını görmektesiniz ?

ÇAĞRI AKTAŞ-  Aslında biz gençler olarak iletişime ve iletişime geçmeye en çok ihtiyacı olan yaş gurubuyuz. Gerek gündelik yaşamımızda gerekse iş, okul hayatımızda bize en gerekli olan şey iletişimdir. Ben bunun farkında olan bir gencim. Konuşmayı, kendimi ifade etmeyi seviyorum. Bu şekilde yeni insanlarla, yeni fırsatlarla karşılaşıyorum. İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi olarak sürekli bir iletişim içinde olmam gerektiğinin farkındayım. Bu sayede birçok iş alanında başarılı olacağım inancındayım. Bunu tüm genç arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

 

      SORU-. Çalışma Ekonomisi okumak ve kulüpler ile gelişmek isteyene neler önerirsiniz ?

    Çağrı aktaş- . Öncelikle bu bölüme gelmek isteyen arkadaşlarımı bölüm hakkında fikir sahibi olup araştırma yaptıktan sonra gelmeleri taraftarıyım. Bunu aslında tüm arkadaşlarıma öneriyorum. Sadece bir bölümde okumak yerine kendisine, ailesine, devletine en çok nerede faydalı olacağına inanıyorsa o bölümü seçmesini isterim. Kendi bölümümde okuyan ve okumayı düşünen arkadaşlar kendilerine hep bir gelişmeye, yeniliğe açık arkadaşlar olmasını istiyorum. Bunun faydasını hayatın her evresinde işlerine yarayacağı taraftarıyım. Öğrenci kulüpleri bu gelişime ve yeniliklere hep açık olan yerlerdir. Tüm üniversitede bulunan arkadaşlarım bir öğrenci kulübüne üye olması ve faaliyetlerinde yer almasını tavsiye ediyorum. Bana bu röportaj fırsatını veren değerli büyüğüm Turan YALÇIN ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Biz gençlerin gelişimlerimize yardımcı olan böyle büyüklerimizle iletişim içinde ve yanlarında olmasını tavsiye ediyorum. Teşekkürler..

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1096
Toplam yorum
: 347
Toplam mesaj
: 293
Ort. okunma sayısı
: 1537
Kayıt tarihi
: 28.12.07
 
 

1967 Tokat'ın  Pazar ilçesi doğumluyum. İşitme engelliyim. İstanbul Üniversitesi iktisat Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster