Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Aralık '19

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
6
 

ÇYK/A-20 Keşif 11/13

--Hoş geldiniz efendim dedi. Tokalaştılar ve diğer misafirlerle tokalaşırken, efendim ben otelin müdür yardımcısı Vedat Bilgin dedi. Buyurun şöyle lobiye geçelim, müdür bey otel dışında olduğu için on beş yirmi dakika kadar gecikecekler sanıyorum. Gelinceye kadar size ne ikram edebilirim dedi. Tokalaştığı kişi de kendini tanıttı,

--Ben de ÜsküdarSulh Hukuk Hâkimi Baykal Eralp dedi. Bir keşif için gelmiştik, Sizin otelinizde bulunan bir şey isteyecektik, müdür bey yarım saate kadar gelir mi acaba dedi.

Vedat Bey hâkime dönerek,

--Gelir efendim dedi, geç kalacağını sanmıyorum, geleceğim dediği saatten fazla şaşmaz dedi. Size çay kahve ya da başka bir şey söyleyeyim dedi ve lobiye doğru elini kaldırıp yol gösterdi. Hep beraber yürüyüp koltuklara oturdular.

--Ben bir orta şekerli kahve alabilirim dedi Hakim, arkadaşlar ne isterler bilemem.

Diğerlerine dönen Vedat herkese ayrı ayrı ne istediklerini sordu ve resepsiyondaki görevliyi çağırarak istenenleri tek tek sayarak siparişleri verdi. Acele yapılmasını söyledi. Aradan on dakika geçtiğinde çaylar ve kahveler geldi. Çay ve kahvelerle beraber sigaralar da içildi. Dereden tepeden konuşulurken laf dönüp dolaşıp futbola geldi.

--Trabzonspor yine liderliği bırakmıyor dedi Hâkim, Sadece ligde değil bütün kupalarda iddialıyız diyorlar.

--Haklı söylüyor, oynadıkları hiçbir maçı kaybetmediler ki dedi Vedat, son sürat gidiyorlar. Fener ise daha alt sıralarda gerçekte bir maçı eksik ama eksik maçı da ezeli rakibi Galatasaray ile. Trabzonspor’un eksik maçı ise Mersin İdman Yurdu ile. Yani Trabzonspor’un galibiyeti kesin gibi bir şey dedi.

--Evet, dediğin gibi ligin tozunu attırıyorlar.

--Hem de nasıl, İstanbul büyüklerinin sesi eskisi kadar çıkmıyor, dedi Hakim.

Bu sırada kendilerine doğru gelmekte olan adamı görünce Vedat,

--Hakim bey, Müdür bey geldiler dedi ve ayağa kalkarak otel müdürünü Hakime tanıştırdı. Otel müdürümüz Orhan Koparan dedi. Sonra da müdüre dönüp Üsküdar Sulh hakimi Baykal Eralp bey diye tanıttı.

Otel müdürü ile Hakim tokalaştılar ve esenlik diledikten sonra Hakim Baykal,

--Müdür bey sizde bir zarf varmış, o zarfı bize verebilirmişsiniz dedi.

--Sayın Hakim bey, zarf kiminmiş dedi, kim bırakmış.

Hakim Efe İsmail’e baktı isimi hatırlayamamış gibiydi, Efe İsmail,

--Efendim zarf biraz eskiden bırakılmış, bırakan da Nusret Namık Kendircioğlu dedi.

--Bu zarf çok mu eski bırakılmış dedi. Efe İsmail,

--Evet dedi çok eskiden bırakılmış.

Bu sırada katibe sehpanın üzerine daktiloyu hazırlamıştı. Hakim katibeye dönüp,

--Yaz kızım dedi, dava dilekçesinde ekli olan vasiyetnamede belirtilen not kısmında  (Bu kağıdın bir eşi de Beyoğlu/Tepebaşındaki Pera Palace otelinin kasasındadır. Mahkeme tarafından istenildiğinde gönderilecektir.) diye yazması üzerine aynı gün Beyoğlu Tepebaşı, Meşrutiyet caddesindeki Pera Palace oteline gelindi, Hakim otel müdürüne dönerek,

--Orhan bey Nusret Namık Kendircioğlu sizin otelin kasasına ölmeden önce yani dokuz yol önce bir belge bıraktığını ve mahkeme tarafından istenildiğinde gönderilecektir diye bırakılan bir belgeyi istiyoruz dedi.  Orhan,

--Dediğiniz kişiyi tanıyamadım dedi, niye bize mahkemeye verilmek üzere bir belge bıraktı ki dedi. Buyurun o zaman hep beraber gidip bakalım dedi böyle bir belge var mı?

Hakim Baykal, Müdür Orhan, İlhan ve Efe İsmail ile mübaşir hep beraber kalkarak kasa dairesine gittiler. Emanet Kasası görevlisi muhasebeciyi de çağırdılar. Emanet Kasanın bulunduğu yere geldiklerinde Kasa görevlisi muhasebeci ve kendisinde bulunan çift anahtarla otelin kasası açıldı kasanın içinde bulunan ve kasanın içine giren ve çıkanların yazıldığı defteri açıp baktılar. Efe İsmail’in

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 33
Kayıt tarihi
: 24.04.18
 
 

Uzun mu yoksa kısa mı olduğunu bilemediğim bir yolun sonuna adım adım yürüyorum. Yol arkadaşlarımın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster