Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Şubat '20

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
17
 

ÇYK/A-23 Pazar Günü 2/7

ÇYK/A-23  Pazar Günü 2/7

 

--Burada senden başka salak var mı dedi, Tabii ki sana söyledim.

--Bana ne söyledin dedi, duymamışım.

Adam yerinden kalkarak Efe İsmail’in masasına kadar geldi ve

--Bak bir daha söylemiycem dedi, Bu kahve açılmayacak.

Gördüğü düşten daha uyanamamış bir şekilde Efe İsmail,

--Niye açılmayacak dedi, o kadar masraf ettik. Boşa mı gitsin hepsi.

--Boşu doluyu anlamam ben dedi adam. Bu kahve açılmayacak, ben bunu bilir bunu söylerim.

--Tamam, da niye açılmayacak?

--Açılmayacak diyorsam açılmayacak, niyesi miyesi yok, hepsi o kadar tamam mı, dedi.

--Peki ya açılırsa,

--Açılırsa o zaman gelir başınıza yıkarız dedi sakallı. Biz sizin bildiğiniz eski şaklabanlardan değiliz. Hele bir açın kahveyi o zaman başınıza ne geliyor görürsünüz dedi.

Sol eli ile ensesindeki saçların dibini kaşıyan Efe İsmail,

--İyi o zaman biz kahveyi açarız, siz de gelirsiniz başımıza yıkarsınız tamam mı dedi.

Arkada oturmakta olan iki adam kalkarak geldiler ve sakallının arkasında durdular, sakallı adam öne eğilerek iki kolunu masanın kenarlarına dayadı. Omuzları yukarıda kalırken boynu ve başı biraz aşağıya düştü. Büyük miktardaki parasını alamamış alacaklı havalarıyla başını Denizli Horozu gibi biraz daha Efe İsmail’e doğru uzatarak,

--Açılmayacak dedim lan, anlamadın mı kalın kafalı dedi ve tespihli sağ eliyle Efe İsmail’in başını iki kere itti. Sonra da; Hele bir açın ben de hem seni hem de o tıfılı ikinizi birden buraya gömmezsem orrrospu çocuğuyum dedi.

--Ananın başkalarıyla olan münasebeti beni hiç ırgalamaz dedi Efe İsmail, bu gün hiç havamda değilim, siz gidin başka bir gün sizi buraya hangi çakal gönderdiyse kendisi gelsin dedi. Haydi, bakalım çıkın gidin şimdi. Sakallı adam,

--Sen benim anama nasıl laf edersin lan a…….sını s…….min dedi ve elindeki tespihle birlikte Efe İsmail’e yumruğu indirdi.

Bu saldırıyı fazla beklemeyen Efe İsmail başını hafif geri çekince yumruk yanağından sıyırarak geçti. Fakat sağ elin üç numaralı yakın (parmak) kemiğinin tarak kemiği ile birleştiği eklemi ve tespih Efe İsmail’in sol yanağına çarparak geçti. Yaşı kırkı geçmiş olan Efe İsmail masadan kalkmak için ellerinden destek alırken arkadaki iki kişi ellerinden tutarak çektiler. Efe İsmail gerildi bu esnada sakallı bir yumruk daha atmıştı fakat bu seferde yumruğu Efe İsmail’in kafatasına gelince elinin parmak kemikleriyle tarak kemiklerinin birleştiği yerden müthiş bir acı duydu. Sağ elini sallayarak geri çekilen sakallı sol tarafındaki adamı iterek giderken Efe İsmail hızla sağ elini çekti ve fırsatını bulmuşken sol elini tutan adama geçirdi. Böyle bir hareketi beklemeyen adam Efe İsmail’in biraz önce tavla oynandığını hayal ettiği masanın üzerine devrildi. Efe İsmail’in aklına çekmecedeki tornavida geldi. Hemen çekmeceyi çekerek tornavidayı aldı ve koltuğun üstüne zıplayarak savunma durumuna geçti. Bunları hiç beklemeyen sakallı ve adamları bir an şaşırdılar. Efe İsmail koltuktan fırlayarak sol ayağını masaya basıp sağ ayağı ile sakallıya sağlam bir tekme geçirdi. Sakallı geriye doğru savrulurken sola doğru uçan Efe İsmail adamın sağ omzuna tornavidayı geçirdi. Adam acı bir çığlık attı. Çığlığı duyan diğerleri birden paniğe kapılarak kapıya doğru hareket ettiler ancak panikten kapıyı açamadılar. Efe İsmail bu sefer de geriye dönüp tornavidayı kapıda kendisine en yakın olan kaçmaya çalışan sakallının sağ kalça çizgisinin üç santim kadar altına bacağına indirdi. Sakallı adam vay anam diyerek bacağını ileriye doğru atarken belinden üstünü de geriye doğru attı. Sakallı elleriyle sağ bacağının arkasından kavrayarak diğer adamın can havliyle açtığı kapıdan dışarıya çıktı. Efe İsmail’in arkasında olan adam sağ koluna felç inmiş gibi sallayarak geldi ve Efe İsmail’e arkadan bir tekme savurdu. Tekme atılan ayakkabının burnu kaba etine gelen Efe İsmail de yay gibi geriye kıvrıldı. Arkasındaki adam sol koluyla Efe İsmail’in sol kolunu yakaladı ve dışarıya doğru kıvırdı. Efe İsmail kıvrılan sol kolunun acısını azaltmak için hızla sağ tarafına dönerken de adamın sağ yanağına sert bir dirsek darbesi yapıştırmayı ihmal etmedi. Dirseği yanağına yiyen adam sol elini yanak ve  burnunu tutmak için kullanınca bu sefer de sağ kasığının on santim kadar altından bacağına bir tornavida daha yedi. Adam çığlığı bastı fakat bu sırada kapının yanındaki adam üç adımda Efe İsmail’e arkadan yaklaşıp başının sağ tarafına bir yumruk indirdi. Efe İsmail’in bir anda dünyası karardı ve ağır ağır geriye döndü. İki saniye kadar süren bu zamanda da boğazına dolanan bir kol ve karnına yediği korkunç bir yumruk vardı. Karnına yediği yumruğum acısı nedeniyle büyük bir güç ile öne doğru hızla eğilen Efe İsmail bu kez de alnına aldığı diz darbesiyle başı geriye doğru gitti. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 177
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 31
Kayıt tarihi
: 24.04.18
 
 

Uzun mu yoksa kısa mı olduğunu bilemediğim bir yolun sonuna adım adım yürüyorum. Yol arkadaşlarımın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster