Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
671
 

Dâhili ve Harici Bedhahlar!

Dâhili ve Harici Bedhahlar!
 

Görsel: Alıntıdır


Birkaç gündür gelişmeleri hem endişe ile hem de ibretle seyrediyorum. Endişeyle seyrediyorum çünkü dâhili ve harici bedhahların planlarının tıkır tıkır işlediğini, bu işleyişe güdülen kitlenin nasıl tepkisiz kaldığını görüyorum.

İbretle seyrediyorum çünkü insanın nasıl ikiyüzlü olabildiğini, nasıl iki kutup arasında gidip gelebildiğini, nasıl nankörlük edebildiğini daha iyi anlamış bulunuyorum.

İnsan çiğ süt emmiştir lafı boşuna söylenmemiş tabi. Buradaki insan kendini bilmeyen, insanlıktan pek nasibini almamış, iyiliklere kötülüklerle cevap veren, kadir kıymet bilmeyen insandır. Zamanında kendisine yapılan iyiliği gün gelince tersine çeviren, gösterilen hoşgörüyü kişisel ya da toplumsal çıkarı için çekinmeden kullanabilen insan hakikatte “insan” denmeyi bile hak etmiyordur.

İkiyüzlülüğün türlü maskelerle gizlendiği ama gelişen olaylar neticesinde “ben riyakarım” denildiği an bile kimsenin gıkının çıkmaması, olanların sıradan olaylar olduğu sanısının hakim olması kitlelerin hipnoz edildiğinin bir göstergesidir.

Firavun büyücüleri halkı çeşitli hile ve oyunlarla hipnoz ederek Firavun’a koşulsuz itaati sağlamıştı. Bugünün Firavunları da aynı geleneği sürdürmeye devam ediyor. Aksi halde kitlelerin tepkisiz kalmasının başka türlü bir açıklaması olamaz.

Haklılığını haykırmak için mücadele eden vatan evlatlarının türlü desiselerle “terörist” diye yaftalanması ama gerçek teröristlerin baş tacı edilmesi akıl tutulmasını göstermiyorsa neyi gösteriyor. Gencecik çocukların kahpece ve hunharca darp edilmeleri hala hafızalarımızda tazeyken güpegündüz ve düpedüz bölücülük emarelerinin hoş görülmesi hangi vicdanda yer buluyor?

Savaşı kimse istemiyor ancak savaşın getirisinden nemalananlar nemalanmaya devam ediyorsa ortada bir yanlış var demektir. Açıkça terör örgütü bayrakları sallayanların hoş görüldüğü bir ülkede ayyıldızlı bayrağım tu-kaka ilan edilmişse devran tersine dönmüş demektir.

Daha söyleyecek çok şey var. Zamanı gelince söylenir..

Selam ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

19.11.2013

www.murathacioglu.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Murat hocam ne oldu da bu Millete kendini kaybetti? Bu milletin ataları değil miydi ki yoksa Kurtuluş Savaşını veren ? onca yokluğa rağmen kadın, erkek, genç, ihtiyar dünyayı düşmana dar eden. Nasıl oldu da Çanakkaleyi geçilmez kılan ruhu kaybettik. Nereye gidiyoruz hocam, bu millet ne zaman uyanacak? İlginç değil mi Hükümet millet el ele ülkeyi uçuruma götürüyor. Allah yardımcımız olsun. İnşallah Çocuklarımıza Suriye gibi devlet bırakmayız.

senel kiliç 
 22.11.2013 12:30
Cevap :
Gidişatımız hiç iyi görünmüyor ne yazık ki.. Günden güne aklımızı başımıza alacağımıza daha beter hale geliyoruz. Allah akıl fikir versin inşallah.. Selamlar..  22.11.2013 22:22
 

Merhabalar Murat Hocam. Kalemine ve mangal gibi yüreğine sağlıklar dilerim. Bu millete ne oldu ben de anlayamadım. "Çanlar Kimim İçin Çalıyor"?.. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 19.11.2013 23:08
Cevap :
Siz de sağolun Recep bey. Allah bize akıl fikir versin..  20.11.2013 0:26
 

selam hacioglu, senin yerine ben soyliyeyim @@@@@###547%^%%%22233 !!!

Newyorker 
 19.11.2013 23:08
Cevap :
Çok iyi dedin :)  20.11.2013 0:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1624
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster