Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '09

 
Kategori
Trafik
Okunma Sayısı
1616
 

Daha başka Hande'ler ölmesin.

Daha başka Hande'ler ölmesin.
 

Allah rahmet eylesin.


Sevgili okuyucular ve arkadaşlar.

Birkaç dakika önce Sabiha Rana’nın (Şabiş ablanın) yazdığı bloğunu okudum. Üzüntümüz sonsuz. Sevgili kızının da aynı zamanda okulundan da sınıf arkadaşı olan ve geçen gün 6 günlük evli iken eşiyle birlikte Bodrum’da ki Turgut Reis’de balayı tatillerini yaparlarken geçirmiş oldukları kaza sonucunda hayatını kaybetti.

Milliyet gazetesinde çıkan haberi:

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=5&ArticleID=1149097&Date=12.10.2009&b=Hande%20en%20mutlu%20%20tatilinde%20oldu

Sebep aşırı hız.

Kendime bir görev sayarak bu kazanın ne ilk ne de son olacağını vurgulamak istiyorum. Kazaları çoğu da aşırı hızdan olmaktadır zaten.

Ne pahasına olursa olsun buna kader denmiyor. Bir yerde cahillikte diyebiliriz. Ya da yanında kine hava atmak mı dersin ya da kendini ispatlamak mı? Neyi ispatlayacak ki. “Ben böyle de hızlı araba kullanıyorum mu diyecek.”

Türkiye’de Karayollarında kullanılan ve halende yürürlükte olan bir hız sınırlaması vardır. Yakalandı mı da cezası da vardır. Bunun her sürücünün de bilmesi gerekir. Tabi de eşinin ölümüne sebep olan Taner Çakır’ında bilmesi gerekirdi. Ama ne yazık ki bu olaylar yaşanmaktadır.

Ben burada sürücülere daha dikkatli ve kuralların ön gördüğü hızda seyahat etmeleri için uyarı da bulunmak istiyorum.

Kurallar insanlar için vardır. Bu kurallara harfi harfine uyulması insanlarımızdan istenmektedir. Özellile kendi sağlıkları için. Trafikte şart olduğu için değil. Her şey bizim bu hayatta daha sağlıklı ve huzurlu yaşamamız için vardır bu kurallar.

Lütfen ama lütfen kurallara uyalım.

Hatırladığım kadarıyla şehirlerarası hız sınırı otomobiller için 90 km/ saat'dir.

Lütfen daha

DİKKAT!

Sevgi ve saygılarımla.

Not: Sabiha Rana'ın bloğu. "Hande balayında ölüme merhaba dedi."

http://blog.milliyet.com.tr/Hande_balayinda_olume_merhaba_dedi!/Blog/?BlogNo=207779

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

... insanın kendi hayatını kaybetmesinden çok sevdiklerinin hayatını kaybetmesidir. Bir de sevdiği insanın ölümüne sebep olması, büyük bir olasılıkla eski sağlığına kavuşacak olan kocasına yaşam boyu vicdan azabı yaşatacaktır. Allah geride kalanlara sabır versin... Selamlar...

Erol Özışık 
 12.10.2009 11:31
Cevap :
Erol Bey'ciğim, bende onu düşünüp kocasını kendi yerime koydum. Dikkat ederseniz bu konuyu dile getirmedim. Zaten aile perişan bir kez daha acılarını hatırlatmak istemedim. Ben yine de her şeyi düşünerek hareket etmek gerektiği kanısındayım. Hızlı giderken olabilecek olayları düşünerek hareket etmek lazım. Kızımı bunun için satranç öğretiyorum (benim satanç ile ilgili bloglarımı okuduysanız daha iyi irdelersiniz olayı) ama gençlerimiz maalesef olabilecek olayları göz önüne almadan hereket ediyorlar. Bunun tersi de olabilirdi. Ya da her ikisi de ölebilirdi. Ama ne olursa olsun sevenlere bunu yapmaya hakkı yoktur diye düşünüyorum.  12.10.2009 12:12
 

Güzel ve hassas insan.. Benim yazamadıklarımı da yazmışsın. Nedense hele birde böyle tanıdık bildik ve genç bir kayıpsa içimin kırıklığından asıl demek istediklerimi yazamıyorum. Ateş düşütüğü yeri yakar sözü çok doğru.. Allah Sevgili Hande'nin anne babasına sonsuz sabırlar versin. Rabbim cümlenin evlatlarını görünür görünmez bütün kötülüklerden, kazalardan, belalardan ve afatlardan korusun.. Hande'ye Allah'tan rahmet diliyorum.. Huzurla VAR OLSUN gittiği yerlerde.. Sevgim saygımla baba yüreğini selamlıyorum..

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 12.10.2009 10:31
Cevap :
Bizde hassas insanız. Bizimde yüreğimiz var, sevgi var, aşk var. İnsanları seviyoruz. Sevgi ile kal.  12.10.2009 10:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1222
Toplam mesaj
: 180
Ort. okunma sayısı
: 3168
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster