Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '18

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Daha Estetik Vücut İçin "Hi-Def Liposuction"

Daha Estetik Vücut İçin "Hi-Def Liposuction"
 

Karın kasları, artık estetik bir vücudun olmazsa olmazı haline geldi. Daha iyi görünmek, giyilen kıyafetleri taşıyabilmek kısacası fit bir vücuda sahip olmak Hi-Def Liposuction ile mümkün. Kimi zaman spor tek başına karın kası yapmak için yeterli olmayabiliyor. 
 
Gelişen liposuction teknikleriyle birlikte karın kaslarını belirgin hale getirebilirsiniz. Bu teknikte ultrasonik ses dalgaları yardımıyla vücuttaki yağ dokusu diğer dokulardan ayrılır, böylece fazla yağ vücuttan uzaklaştırılır. Hi-Def Liposuction ile daha belirgin bel oyuntusu, dümdüz bir karın elde edebilirsiniz. Bununla birlikte yağ dokusuna yapılan işlemler sayesinde erkeklerde six pack denilen karın kası görünümü oluşturulabilir. Bu yöntemle daha sportif daha estetik bir vücuda sahip olabilirsiniz. 
 
Üçgen Vücut ve Kıvrımlı Hatlar
 
Ameliyat sırasında alınan yağlar, vücut şekillendirmede kullanılır. Erkeklerde göğse ve omuza enjekte edilerek daha kaslı bir görünüm sağlanır. Kadınlarda ise göğse ve popoya enjekte edilerek daha kadınsı kıvrımları oluşturulur. 
 
Unutulmaması gereken asıl durum, Hi-Def Liposuction bir zayıflatma yöntemi değil, vücut şekillendirme yöntemidir. Erkeklerde jinekomasti adı verilen yağlı meme dokusu olması durumunda hi-def liposuction ile meme dokusu küçültülüp, erkeksi düz göğüs yapısı elde edilerek, kaslı karın görünümü desteklenir.
Klasik liposuctionda, vücutta bölgesel olarak biriken yağlar kanüller yardımıyla alınır.  Hi-Def Lipocustion’da ise ses dalgaları kullanılır. Erkeklerin karın kısmında bulunan six pack ve adonis kasları belirginleştirilir. Bel kısmında bulunan yağlar alınır. Bu teknikle üçgen vücut dediğimiz görünüm ortaya çıkarılır. 
 
Nasıl Uygulanır? 
 
Bu operasyon genel anestezi altında yapılır. Operasyon yapılacak alan önceden işaretlenir ve o bölgeye özel solüsyon verilir. Böylece o bölgenin uyuşması sağlanarak kan damarları büzüştürülür. 2-3 mm’lik delikler açılarak ultrasound çubuğu ile yağ hücreleri ayrıştırılır. Ameliyatın sonrasında deliklerdeki ayrıştırılmış yağ dokusu neredeyse kansız bir şekilde vücuttan alınır. Alınan bu yağlar, erkeklerde geniş omuz için göğüs ve omuz kaslarına eklenir, six pack için ise karın bölgesine enjekte edilir. Kadınlarda ise; kalkık ve hacimli popo ya da memeler için kullanılır. 
 
Ameliyat Sonrası Süreç 
 
Operasyon küçük bir alanda yapılmışsa aynı gün, daha büyük bir alanda yapılışsa ertesi gün hastalar taburcu edilebilir. İşlem sonrası 1 hafta istirahat tavsiye edilir. İz bırakmayan bu operasyonun ardından 6 hafta boyunca şekillendirici korsenin kullanılması daha verimli sonuç almak için önemlidir. 
 
Op. Dr. Mirza Fırat
Estetik, Rekonstrüktif,
Plastik Cerrahi Uzmanı
Facebook: /opdrmirzafirat
Instagram: /drmirzafirat

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 74
Kayıt tarihi
: 09.01.18
 
 

Tüm yaşantımda hep mükemmelliyetçi oldum. Seçmiş olduğum mesleğe adım attığım ilk günden beri, en..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster