Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Daha zarif ve asil yüz hatlarına sahip olmak için yanak estetiği

Daha zarif ve asil yüz hatlarına sahip olmak için yanak estetiği
 

Günümüzde popüler kültürdeki ünlülerin gibi ,çok daha zarif ve asil yüz hatlarına sahip olmak bişektomi estetiği yani yanakta yağ alma ameliyatı ile mümkün. Bişektomi operasyonu ile yuvarlak geniş yanaklar incelerek yüze daha keskin hatların kazandırılması ile kişinin yüz estetiğinde bütünüyle bir farklılığa kavuşması sağlanır.
 
Neden ihtiyaç duyulmakta ?
 
Çünkü kişinin yanak hatlarının belirgin olması daha genç ve dinamik gösterir. Aksine, daha silik hatlara ve geniş yanaklara sahip kişiler olduğundan yaşlı ve yorgun gözükür.
 
Amaç yüz hatlarında belirginleştirmeyi sağlayarak; genç ve çekici bir görünüm oluşturmaktır.
 
Nasıl yapılmakta ?
 
Operasyon hastane şartlarında steril kurallarına uygun halde ağız içinden yapılan 1 cmlik  kesiler  içinden geçirilerek yapılmaktadır. Bu kesilerden girilerek elmacık kemiğin altında kalan yanağın etli kısmından yağ yastıkçıkları alınır ve kesiler kapatılır.
 
Ameliyat sonrası süreç 
 
Yanak estetiği ile daha genç bir görünüme kavuşulur. Ayrıca yüzdeki yorgun ifade de ortadan kalkar. Ameliyattan sonra iki yanağın içinde ufak kendiliğinden eriyen dikişler olur. Bu süre içinde kolay yenilebilir yiyecekler tüketilerek katı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Enfeksiyonu önlemek için gargara kullanılması tavsiye edilir. Hasta aynı gün işine gidebilir. Yanağın tam şekli alması bir kaç haftayı bularak ortaya çıkar.
 
Op. Dr. Gökhan Haytoğlu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
 
www.gokhanhaytoglu.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!