Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
264
 

Daily Mail: “İngilizlerin çoğunluğu okullarda Yaratılışın okutulması gerektiğini söylüyor."

Daily Mail: “İngilizlerin çoğunluğu okullarda Yaratılışın okutulması gerektiğini söylüyor."
 

“İngilizlerin çoğunluğu okullarda Yaratılışın okutulması GEREKTİĞİNİ söylüyor”


Herkese merhaba, küçüklük yıllarımdan beri ilkokulda, ortaokulda, televizyonlarda hep darwinizm ve evrimin öğretildiğini farkettim, hep bana anlaşılmaz ve mantıksız gelirdi. Üniversiteye geldiğimde, bu konuyu araştırıp, anlama gereksinimi duydum. Darwin ve teorisi ile ilgili karşıma her çıkan yerli yabancı makaleleri okudum, notlar aldım.Bununla ilgili kendime evimde bir arşiv bile yaptım. Bu çalışmalarımdan anladığım şuydu: Evrim Teorisi tarihin en büyük yalanydı. Bilimle uzaktan, yakından alakası yoktu, çünkü bilim kanıtlarla konuşulur, uygulanır. Şimdi kendi fikirlerim paralelinde sizlere dünyada bu konuyla ilgili gelişmelerin yer aldığı haberleri zaman zaman aktaracağım. İşte onlardan biri. Daily mail'in internet sitesindeki haberde ingilizlerin çoğunluğunun okullarda darwinizmin okutulmasını istemediğini göreceğiz.

Darwin’in anavatanı İngiltere, artık evrimi reddediyor. Yıllardır Darwinizm’in kalesi konumunda olan İngiltere, son birkaç yılda olağanüstü bir hızla evrime karşı cephe almış durumda. Yaratılış gerçeğinin en hızlı yayıldığı Avrupa ülkelerinin başında gelen İngiltere’de halk, son dönemlerde basında çıkan haberlerde de açıkça görülebileceği gibi, çocuklarının okullarda Yaratılış gerçeğini öğrenmelerini istiyor.

The Guardian: “İngilizlerin %54’ü hem evrimin hem de Yaratılışın okutulmasını istiyor” İngiltere’de Darwinizm ve ateizm yanlısı faaliyetlerini özellikle son dönemlerde yoğunlaştıran Richard Dawkins, ateist kampanyalar ve demagoji ile tarihin en büyük aldatmacası olan Darwinizm’in güçleneceğini düşünmüştü. Bunun için uzun zamandır kendince çok kapsamlı bir faaliyet içinde olan Dawkins, dünyada Yaratılış inancının güçlenmesinden endişe ettiğini belirtmiş ve bu endişelerini artık inkar edemeyerek son kitabında açıkça dile getirmişti. İddiasını savunmak için bilimsel bir delil getirmek yerine, bilimsellikten tamamen uzak karşı suçlamalar getiren, otobüslerin üzerine yazı yazdıran, talk showlarda yaptığı taklitlerle ilgili toplamaya çalışan ve son olarak uzaylılara sığınan Dawkins, bu sahte ve demagojik yöntemlerin gerçekten etkili olacağını düşünmüştü. “Evrime dair deiller sunduğunu” iddia ettiği son kitabında da yine tek bir tane bile bilimsel delil bulunmayan, yine yalnızca demagoji sunan Dawkins, 150 yıl önceki bu köhne yöntemin günümüzde hala etkili olabileceğini zannetmişti. Oysa Dawkins’in bu beyhude gayreti, insanların, evrimin gerçek yüzünü daha iyi görmelerini sağladı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre İngiliz halkının yalnızca %25’inin evrime inandığı anlaşıldı. Bundan sonra geçen aylar ise, bu oranı daha da düşürdü. Öyle ki İngiliz okullarda yıllardır sadece evrimin okutulduğu tek yanlı bir eğitim hüküm sürerken, veliler bu duruma isyan etti ve “Okullarda Yaratılış da okutulsun” dediler.

Özellikle İngiltere’de gitgide yükselen Allah inancına dönüş, Darwinizm’in kalesini temelinden, kökeninden yıkıp yok etmişti. Dawkins ise, çok güvendiği ingiliz halkının Yaratılış gerçeğine yönelmesini şaşkınlıkla karşılamış olacak ki, büyük bir cahillikle kendi halkını “cahil” olarak nitelendirmekten bile çekinmedi. Batıla uyanlar, Allah’ın üstün güç ve kudretini kavrayamayanlar, daima Dawkins’in ve tüm diğer Darwinistlerin düştüğü hataya düşmüşlerdir. Allah’a karşı ortaya atılmış bir iddianın, bir kitle aldatmacasının çürük ve sahte yöntemlerle mutlaka taraftar toplayacağına ve güçleneceğine inanmışlardır. Ne kadar çok sahte propaganda yapılırsa, o kadar etkili olacaklarını düşünmüşlerdir. Bilimsel delil olmayışını talk showlarda taklitler yaparak, otobüslere pankartlar asarak, ortaokul çocuklarıyla tartışmaya girerek bertaraf edebileceklerini zannetmişlerdir. Oysa onlar bunu yaparak, tarihte Allah’a karşı mücadele vermiş olan her kişinin düştüğü en büyük hataya düşmüşlerdir. Allah, batıl ile ortaya çıkıp hakka karşı mücadele içinde olanların planlarını daima bozguna uğratmış, onları başarısız kılmıştır. Yüce Rabbimiz’in Adetullahına göre, bunu yapanlar bundan sonra da mutlaka başarısızlıkla karşılaşacaklardır. Yüce Allah ayetlerinde şöyle bildirir:

... Allah, bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbinizdir. Bizim amellerimiz bizim, sizin amelleriniz sizindir. Bizimle aranızda ‘deliller getirerek tartışma (ya, huccete gerek)’ yoktur. Allah bizi biraraya getirip-toplayacaktır. Dönüş O'nadır. O'na icabet olunduktan sonra, Allah hakkında (sözde) 'deliller öne sürüp tartışanların' delilleri, Rableri Katında geçersizdir.... (Şura Suresi, 15-16)

www.yaratilisatlasi.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bugün bende bu konuya değindim, söylediğim gibi evrim teorisi dünya çapında yerle bir oluyor. Birçok blog yazarının bu konunun farkında olması çok güzel. Blog yazarları daha fazla bilgi almak için www.evrimicokertensiteler.com/ sitesini ziyaret etsinler, çok fazla bilgi edinebilirler.

Ahmet Secer 
 17.11.2009 15:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2828
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster