Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '11

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
335
 

Daraliyor zaman

Daraliyor zaman
 

Bir geminin rıhtımında gibiyim, bitmeyecek gibi görünse de deniz, biliyorum bitecek yollar. Bu telaşlar, bu koşturmalar, nereye varacak sonu. Ben hep bir yerlere yetişmeye çalışan hızlı tren gibiyim, her gün yeniden buhar yüklüyorum pistonlarıma, dönsün diye devran, aksın diye yollar. 


Yol hikayelerine karışıyorum, eski zamanlarda yaşamış bir barbarım belkide, bu yüzden her şeye küfür eder oldum son zamanlarda. Dünya istediğim gibi dönecek değil ya, elbet yolcular inecek, yeni yolcular binecek dünyanın duraklarına. Kaldırımlar her yağmurda yeniden ağlayacak, hüzün en çok Türk’e yakışır. 


Gök gürlemesi durdurur zamanı, sesinizi keser bir süre de olsa, oysa daralıyor zaman, üzümler her mevsim sararıp kararırken bilmiyorlar hangi masada şarap olacaklarını, oysa ben biliyorum, o yüzden diyorum küllerimi rüzgara savurun diye. 


Bakarsınız Ege’de yeniden dogarım, Gokova’da bulurlar kemiklerimi, yüzyıl dediğin ne ki, arkana yaslan bak Anadoluya. Nice Adem’ler, Havva’lar ağıtlar yaktı, niceleri Ağrı Dağının eteklerine kurbanlar verdi. 


Soluk almak yaşamak demek se, milyarlarca yaşayan neden kıvranıyor yoklukla, yoksullukla, hiçlikle, unutulmuşlukla. 

Dedim ya, daralıyor zaman, Yazdıkça susuyor içimdeki konuşmalar, küllerimi Anka kuşu’na ödünç vermiştim, zamanı geldi zamanı durdurmanın. 

27 Nisan 2011
Ali Sami 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Önünüzde güzel günler var. Zamanın akışı korkutmasın sizi eğer fark ederse inadına hızlanır tekerlekleri. Ben de sizin gibi koşturuyorum; soluğum kesildiğinde hep arkama bakar oldum. Önceleri gözlerim hep ilersini görmek için çaba harcardı. Çok duygulu satırlar...Karamsarlığı birazcık da hasreti görmezden gelirsek...Ruh halini anlatmayı başaran yazınız okunmaya değer olmuş tebrikler. Selamlar.

Alev Meisel 
 27.04.2011 20:19
Cevap :
tesekkurler Alev hanim, karamsarligi gormezden gelmeye calisacagim... selamlar  28.04.2011 12:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 441
Kayıt tarihi
: 24.12.10
 
 

Öncelikle merhaba. Bugün 24 Aralık 2010, ben de blog dünyasında yerimi aldım. Merhaba. Hepinize k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster