Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
236
 

Darbe günlerinde aşk!

Darbe günlerinde aşk!
 

Darbe Günlerinde Aşk!


Bizi darbeler değil, aşk kurtaracak. Ortadoğu coğrafyasının belki de kaderi hep darbeler ve savaşlara gebe kalmıştır tarih boyunca, özellikle yakın tarihe baktığımızda hem Türkiye açısından hem de ortadoğu coğrafyası adına birçok savaş, göç, darbe, yıkım, rejim değişikliği yaşanmıştır. İnsanlar doğumundan ölümüne kadar yaşamak zorunda olduğu bu hayatı kişisel ve gündelik hırslarına kurban etmiştir hep. 15 temmuz gecesi yaşadığımız kabus da aslında bu söylediklerimin küçük bir parçası niteliğinde oldu. Yine birilerinin hırsları, arzuları, istekleri, devinimleri ve dejenerasyonları ortalığı savaş alanına çevirdi ve bizi birbirimize düşürmeye kalktı. İnsanların birçoğu demokrasiye sahip çıkmak adına sokaklara dökülürken, sokaklara dökülenlerin yaşadığı ve yaşattığı dramlara da sahne olduk. Yine kimse kaybetmedi güzel ülkemin boynu bükük insanları dışında ve malesef hala da kaybetmeye devam ediyoruz. Sevgiyi temel alamadığımız, aşkı yaşayamadığımız, insanların yüreklerine iliklerine kadar '' sevmek '' denen o harikulade fiilin tohumlarına ekemediğimiz her gün bunları yaşamaya mahkumuz gibi görünüyor. 

'' Darbe Günlerinde Aşk '' tamlamasını kullanma sebebim aslında bugünlerde '' Aşk  ve Sevgi '' denen güzelliklere daha çok ihtiyacımızın olmasından kaynaklanıyor. Bunu okuyan birçok insanın '' Ne saçmalıyorsun birader, biz nelerle uğraşıyoruz senin derdin ne! '' deyip bana güzide bir ilaç firmasının ürettiği ilaçlardan birinin güzide ismiyle hitap edeceğini de biliyorum ama bizim ihtiyacımız olan şey salt bir sevgi ve bundan fazlası da değil...

Bugünlerde gidin sevdiğiniz insanların yamacına, onlara onları ne kadar sevdiğinizi söyleyin, anlatın, anlatmakla da kalmayın yaşayın, yaşatın, hissedin, hissettirin çünkü bu hayatta hiçbir şey hissettiklerinizden daha önemli olmayacak. 

Bir gecede kaderi değişme aşamasına gelen toplumların yapması gereken şey daha çok sevmek ve daha kucaklamaktır aslında, küsemeyiz bu hayata, yaşananlar mahkum edemez bizi karanlığa ve yalnızlığa, dimdik ayakta durup aşkla, sevişe sevişe karşı durmalıyız hayatın tüm olumsuzluklarına ve asıl darbeyi biz vurmalıyız hayatımızın en güzel yıllarında hayallerimize darbe vurmaya kalkanlara! 

Aşk dediğin şey hayatta bir kez gelir insanın başına eğer şanslıysa iki, başınıza konan talih kuşunun kanadını kırmayın her n'olursa olsun yalnızca onun özgürlüğe kanat çırpmasını sağlayın ve hatta siz de uçun onunla birlikte kanatlarınızın olmasına gerek yok sevmek için de Aşk'a uçmak için de...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 168
Kayıt tarihi
: 16.04.16
 
 

23 Yaşında hayatın tüm acı gerçeklerini iliklerine kadar hissetmeye tekrar tekrar başlamış bir ad..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster