Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
18
 

Darbe Günlüğüm 5

Darbe Günlüğüm 5
 

.


Artık saflar belli olmaya başlıyor.

Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu kinden dolayı gözleri kararmış kitlelerle, ona  ve davasına duyduğu bağlılıktan dolayı gözlerini karartmış kitleler de iyiden iyiye netleşiyor.
 
Şahsî kanaatim, bir insandan nefret etmek için onyüzbinmilyonlarca sebep bulunabilecekken, bir insanı sevmek için geçerli birkaç neden bulmak çok daha zordur.

Bunu niye söylüyorum?

Bence ona nefret duyanların işi daha zor da ondan söylüyorum. Hem de çok zor. Çünkü ona, kavgasına ve davasına bağlı olanlar, insanların kendisinden niçin nefret ettiğini rahatlıkla anlayabiliyor.

Fakat, açık açık söyleyemeseler de, darbecilerin suikastinden kurtulmasından rahatsızlık duyan, 15 Temmuz 2016 askerî darbe girişiminin başarısız olmasından  ciddi rahatsızlık duyan kitle, insanların kendisine niçin bu kadar bağlı olduğunu bir türlü anlayamıyorlar.

Eviriyorlar, çeviriyorlar, öyle yapıyorlar, böyle yapıyorlar, bir türlü  aritmetik geçerliği olan bir  mantık bulamıyorlar. Menfaat ? Cehalet ? Halk kitleleri ?..yok yok, tam olarak karşılamıyor.

Zaten AK Parti  seçmenine göbeğini kaşıyan kitle denmesinin, Cumhurbaşkanı’nın kendisine ve ailesine ağır hakaretler yağdırılmasının altında yatan temel sebep de budur.

Siz, milyonların teveccüh gösterdiği, uğruna ölüme gittiği birisinden nefret ediyorsanız ve bu teveccühün de sebebini bir türlü rasyonel bir düzleme oturtamıyorsanız, çıkış yolu olarak kestirme bir seçenek denersiniz.

Bu yol, en basit ama en ucuz yoldur: küfür, hakaret, aşağılama, tahkir etme !

Halbuki ideolojik tercihlerinizi, duygusal ön kabullerinizden sıyırarak bir masaya yatırmış olsanız, hakikat denilen şeyin önünde hiçbir şeyin duramayacağını zaten göreceksinizdir.

Yenilgi zordur, yenilgiyi kabul etmek ise ondan daha zor.

Milyonların teveccühünü maddeci bir bakış açısıya yorumlamak sizi yalnızca manevî  buhrana sürükler, başka da bir işe yaramaz.
 
Dünyevî materyalist reçeteler ise, bünyenizdeki manevî buhran ve çalkantılara sadece çözümsüzlük getirir.

Sabrın sonu ile

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 406
Toplam yorum
: 1359
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1717
Kayıt tarihi
: 08.01.07
 
 

>Haziran 1975 doğumludur. >Samimîyetsiz gözlerdeki, yapmacık sözlerdeki haset ve kıskançlık k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster