Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
19
 

Darbe günlüğüm 8

Darbe günlüğüm 8
 

Bireysel intihar saldırıları görmüştük ancak  kitlesel bir intihar saldırısı hiç görmemiştik. Onu da milletçe yaşamış olduk.  Anlayacağınız, takvim yılı  2016’ya geldiğinde, Türkiye Cumhuriyeti’ni  yıkmak için,  küresel  güçlerin  denemediği yol kalmadı.  Burada tekrar etmeyeceğim.  Herkes  zaten biliyor.

Aklımdan geçenleri ve endişeyle bekledilerimi birazdan  okuyacaksınız. Yeminli Türkiye düşmanları, bu işte  öncelik sırasını neye göre belirleyecekler  bilmiyorum tabii ki.  Ama  dikkatli olmakta fayda var.

Biliyorum içimizdeki cunta heveslilerinin beklentileriyle, küresel kraliyetçi üst kurmay aklın  istekleri  aynı. Daha açık söyleyeyim; siyasal iktidarın gitmesini ve onun yerine,  Türkiye’nin yeminli  ve tarihsel dış düşmanlarının  getirtmek istediği bir yönetimi  onaylayanlarımız var.  Neyse bu  ayrı bir maya sorunu!

Bunları yazmamın sebebi,  ülke olarak, bir  seviye üst siyasî  bir bilinç yakalamak zorunda olmamızdır.

ABD’nin ana kumanda masasında yönetmenliğini yaptığı ve  başrollerinde uluslararası bazı  yabancı istihbarat örgütlerinin olduğu plana göre başımıza örmeye çalışacakları çoraplar neler olabilir?

Herhangi bir öncelik sırası gözetmeden;
 
Gazeteciler, yazarlar. Kamuoyunda tanınmış, belli bir zihniyeti temsil eden bazı gazetecilere yönelik saldırılar. Bunların hangi görüşten olduğu önemli değil. Konjonktüre göre belirlenecek. Hükümet sempatizanı ya da karşıtı. Çok mühim değil. Hangi kitle harekete geçirilmek isteniyorsa artık.
 
Ayrıca herkesin canının ağzına geldiği bu evrede, kamuoyunda bilindik bir çok ismin konuştuğuna, bir çok gazete ve gazetecinin, akademisyenin de yazdıklarına, söylediklerine dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü,  kargaşa çıkarmak için pusuda bekleyenlerin önüne yem olarak atlamanın da lüzumu yok.
 
Kürt kartı. Ancak bunun da iki boyutu var. Birincisi, etnik kimliğin kaşınması ve  iç savaş  senaryoları.  Özellikle doğu ve  güneydoğu  nüfusuna kayıtlı ailelerin oturduğu evlere ya da mahallelere  provakatif kitlesel saldırılar düzenlenmesi. İkincisi, PKK’nın  kırsalda ve metropollerde terör eylemlerinin tırmandırılması.
 
Mezhep çatışması. Daha derinlikli olarak, alevi-sünni  gerginliği. Konu hassas ve  önemli. Alevi vatandaşların bazılarının, sünnî  İslamı bir tehdit olarak gördükleri için, askerî  darbeye  sıcak  baktıkları bilinen bir gerçek. Onların siyasal iktidara duydukları “antipati” gizli ve kirli bir el tarafından kendilerine yönlendirilebilir !  Bu noktada  da  halkımızın sağduyulu olması  ve özellikle  şiddet  eğilimli  olası  kitlesel hareketlerden kaçınması gerekir.
 
Suriyeliler. Madem amaç iç savaş çıkarmak, Suriyeliler bu konuda önemli bir boşluğu doldurmaktalar. Gizli ve kirli bir el, ceplerine üç beş kuruş koyduğunda , yapmayacakları iş, ihlâl etmeyecekleri kamu düzeni unsuru kalmayacaktır. Herhangi bir mahallede  önce hükümet karşıtı bir minik provakatif grubu el altından örgütle. Arkasından, tetikçi  Suriyeli elemanını, kamu düzenini ihlâl ettirecek bir eyleme yönelt. Hırsızlık mı, kabadayılık mı, mahalleli bir bayanı  taciz mi? Adını sen koy. Sonra; çarşı karışsın.

Failî  meçhul  sansasyonel eylemler. Özellikle Batı’nın, Türkiye’deki  sözde güvensiz ortama dikkatini çekme amaçlı eylemler. Turistlerin yoğun ziyaret ettiği  bölgelerde olabilir. Turizm gelirleri doğrudan hedeflenebilir. Failleri bulunsa bile, emri verene ulaşılmasının mümkün olmayacağı çirkin, huzur bozucu talimatlar.

Türkiye’ye yapılan yatırımların durması için iktisadî  istikrarsızlık ekseninde gelişecek girişimler. Güvensiz bir ülke algısı yaratılması ve sonrası… Uluslararası  arenada  Wikileaks gibi bir çok  özel savaş aygıtlarını da kullanarak  Türkiye aleyhinde  kampanyalar  oluşturmak.
 
Belli ki, ABD, yandaşlarını ve yerli işbirlikçilerini almış, salyalar saçarak üzerimize geliyor. Ne fark eder ki ?
 
Bağırsın, çağırsın, havlasın, ulusun !

Korkma, nasıl böyle bir imanı boğar?

Sabrın sonu ile 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 406
Toplam yorum
: 1359
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1717
Kayıt tarihi
: 08.01.07
 
 

>Haziran 1975 doğumludur. >Samimîyetsiz gözlerdeki, yapmacık sözlerdeki haset ve kıskançlık k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster