Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
420
 

Darbeyi dünün dilsiz şeytanları yapmıştır

Darbeyi dünün dilsiz şeytanları yapmıştır
 

DARBEYİ DÜNÜN DİLSİZ ŞEYTANLARI YAPMIŞTIR

İlkokul yıllarımda, Milli bayramlarımızdan Cumhuriyet ve Zafer bayramı olduğu günlerde geçit törenini kaçırmamak için erkenden uyanırdım. O yıllarda, geçit törenleri caddelerde olurdu. Öğrenciler, belediye araçları geçtikten sonra Mehteran takımları geçer, ardından asker geçişi gelirdi. Mehteran ile coşan yüreklerimiz askerlerin geçişiyle daha bir şahlanırdı. Ardından tanklar geçerdi. Tankların o azameti çok ürkütürdü beni, geri adımla bir iki adım çekilirken, elinden tuttuğum babam, Korkma kızım bu tanklar dosta güven, düşmana korkudur” derdi.

Yıl 2016 aylardan Temmuz. Tarihe bir not düşüldü. Dosta güven, düşmana korku salan tanklardan, masum halka ateş açıldı, bombalar, Millet Meclisini, Özel Harekât Binası’nı, Emniyet Müdürlüğünü vurdu. Helikopterdeki hainler, kendi halkına ateş edip yüzlerce insanın şehadetine sebep oldu.

O gece ne dost ne de düşman belliydi. At izinin, it izine karıştığı bir geceydi. Başımızın üstünden füzeler geçerken çocuklarıma, benim bile bizzat şahit olmadığım bir darbeyi anlatmaya çalışıyordum ama beceremiyordum.

“Anne bu tankları, helikopteri, F16 ları kullananlar Tür Askeri değil mi?” sorularına gözüm yaşlı, asker görünümlü vatan hainleri evladım diyebiliyordum.

O gece askere dur diye gidilirken, Türk askeri kendi halkına kurşun sıkmaz, biz ikna ederiz diye gidildi. Oysa karşılarında üniformalı hainler vardı. Yıllarca beyinleri yıkanmış,” çıkarlarımız için her yol mubahtır” diyerek işlenmiş beyinlerin saldırılarıydı bu olay.

Halkın ellerinde ne silah ne de başka bir araç vardı, tek güçleri yüreklerindeki imanlarıydı. O imanla şehadet şerbetini içtiler. Bizlere nasip olmadı O şehadet. Biz onlar kadar masum değil, o mertebeye layık değildik belki de. Bugün ezanlar okunuyorsa, bugün akın akın camilere gidebiliyor, meydanlara çıkabiliyorsak, O asil yürekli, şehadet şerbetinden içen kardeşlerimiz sayesindedir.

Bu ülke 28 Şubat Post modern darbeye de şahit oldu. Bu süreçte gerçek inananlar, inanmış gibi görünen zihniyetler yüzünden çok acılar çekti. Post Modern darbenin sonucunda, inanan insanların önüne engeller konuldu. Namaz kılan subaylar tek tek fişlenip ordudan atıldılar. Askeri lojmanlara başörtülü kişiler alınmadı. Askere giden evladının yemin törenine, sırf başı örtülü diye alınmadı analar.

İmam Hatip Liseleri tehlike olarak görüldüğü için, liseler, kat sayısı engeline takıldılar. Ortaokul kısmı kapatıldı. Üniversitelerin girişlerinde ikna odaları kuruldu. Birçok genç kızımız ya peruk taktılar ya da okulu bıraktılar. Bu olayların patlak verdiği dönemde Açık öğretim son sınıf öğrencisiydim. Ailem muhafazakâr bir yapıya sahip olduğu için şehir dışında okumamı müsaade etmemişlerdi. Saygı gösterdim çok istediğim Edebiyat Fakültesine puanım tuttuğu halde, açıktan ÇEKO okumaya başladım. Bu olayların yaşandığı dönemde ise tek dersten bütünlemeye kaldığım dersi vererek mezun olacaktım. Sınavın başlamasına az bir süre vardı. Sınıfımızda başörtülü bir arkadaşımızın yanına yaklaşan hoca, bu şekilde sınava girmezsin, seni nasıl soktular içeri diye bağırmaya başladı. Bağırmıyordu adeta böğürüyordu. O da ”böyle bir yasa yok, usulsüzlük yapıyorsunuz” dedi.

Hoca; “Çık dışarı senin burada olmanı bile hazmedemiyorum” dedi.

Tüm bu olaylar olurken,  öfkelendim ve ayağa kalktım;

”Evet, usulsüzlük yapıyorsunuz böyle bir yasa yok” dedim. Hoca birden bana dönerek sana ne oluyor dedi.

“Her insanın aynı şartlarda eğitim alma hakkı vardır “dedim.

“Bunun gibi yobazların yok” çık dışarı diye eliyle kapıya işaret etti. Kız ağlayarak çıktı.

“Sizi bu davranışınızla protesto ediyorum” diyerek ben de çıktım dışarı. Arkamdan bir iki kişi daha protesto edip çıkmıştı. Yüreğinde azıcık vicdanı bulunan hiç kimse bu tabloya kayıtsız kalamazdı ve bu zulme karşı durmanın gururunu yaşıyordum. Bu olay bir dönemin kaybolmasına sebep olmuştu ama vicdanım rahattı. İşte o günlerde bu kişiler, gizlenmiş oldular. Bugünkü gibi dik duramadılar ve kendilerine zemin hazırladılar.

Ayıplarımız çok fazla olsa da bugün bunun şuurunda bir kesim var ve bu kesim vatan sevgisiyle dolu her görüş ve fikirden oluşmakta. Durum özeti mi?

Dünün dilsiz şeytanları, bugün darbe yapmaya kalkıştılar ve dünün mağdurları bugün onlara karşı durdu.

Nuran TAYDAŞ ÇAL

FACEBOOK: https://www.facebook.com/nuran.cal

TWİTER:https://twitter.com/SARENDE

INSTAGRAM:nurantaydascal

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 493
Kayıt tarihi
: 30.04.14
 
 

1976 Denizli doğumlu olan yazar; ilk-orta-lise eğitimlerini Denizli'de tamamladı. Eskişehir Anado..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster