Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
762
 

Darülaceze ihalesi'ni KİK iptal etti !

Darülaceze ihalesi'ni KİK iptal etti !
 

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Darülaceze'de yaşayan 1240 yaşlı ve personelin yemek, temizlik ve bakımları için 31 milyon 484 bin liralık ihale açar. İhaleye katılmak için 11 firma şartname alır. Ancak şartnamede, yemek pişirme ve dağıtım ile temizlik hizmeti sunan firmaların ihaleye katılımlarına izin verilmedi.

İhaleye sadece iki şirket girebildi ve sadece biri değerlendirilmeye alındı. Olabilir elbette. Mutlaka orada ki yaşlı, bakıma muhtaç, hasta büyüklerimiz için en iyisi neyse ona göre karar vereceklerdir (!) Bu insanlar üzerinden rant sağlayacak halleri yok.

İhaleye giren şirket, Beyaz Holding'e bağlı Lapis Eğitim adlı şirket. Bir dönem RTÜK Başkanı Zahit Akman'ın da yönetiminde olduğu Beyaz Holding'in yönetiminde şu an kimler var biliyor musunuz? Kanal 7 sahipleri İsmail Karahan, Mustafa Çelik ve Zekeriya Karaman.

Biz Deniz Feneri davasının sonuçlarını beklerken, işin içinde olanlar yeni işler peşinde.! Gözümüz yok Allah versin.. Ama sonrada kalkıp meydanlarda "Kriz global. Biz mi çıkardık krizi" deyip , pişkin pişkin HAK ETTİKLERİ GİBİ YÖNETİLENLERLE bizi aynı kefeye koymayın.

İçi boşalmış, satacak bir şeyi kalmamış ailelerle, kenarda birikimi olan insanlar nasıl ki aynı şekilde etkilenmiyorsa, bu ülke bu gün yangın yerine dönmüşse sebebi sizlersiniz.

İhale konusuna devam edelim. Adrese teslim ihale, yasalara ve yönetmeliklere aykırılıklar nedeniyle Kamu İhale Kurumu ( KİK ) tarafından iptal edilir.

İhaleye teklif veren diğer firmalardan birinin itirazı sonucu ihale dosyasını incelemeye alan KİK, teknik şartnamenin yasal düzenlemelere aykırı hükümler içerdiği gerekçesiyle oy çokluğuyla ihaleyi iptal etti.

Şartnamede gece çalışma saatlerinin 17.00-08.30 olarak belirlenmesinin İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümlerine aykırı olması ve işi alacak firmanın sorumluluğunda olmayan hususlarla ilgili de cezai yaptırımların bulunmasını yasa, tüzük ve yönetmeliklere aykırı buldu.

İhaleler doğru paylaştırılsa, yandaş gözetilmese bu gün ekonomik dağılım çok farklı olabilirdi. Sistem kendi zenginini yaratmamış olur, istihdam sorunu yaşanmazdı. Zenginin daha zengin yapıldığı , hukuksuz uygulamalarda, birileride onlardan kalacak sadakalarla yetinmeye çalışır.


23.Mart.2009
Hürriyet Gazetesi haberi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 348
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1320
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster