Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
135
 

Darvin’in maymunları

Darvin’in maymunları
 

Afrikalılar hayvanların iyilerini bize versinler, biz de insanların kötülerini onlara verelim

Adil bir değiş tokuş olur; sonuçta kötü de olsa verdiğimiz insan, aldığımız da hayvan. Ancak takas anlaşmasının maddeleri ilginç olmalı. Hani Afrikalılar insanı ne yapsınlar. Verdiğimiz kellelerden siyah idareler sorumlu olmayacak; aldığımız hayvanların yerine ormana bırakılacaklar.

Bir diğer madde kötü demek biraz para babası demek; adam onca kötülüğü babasının hayrına yapmadı ya. Hayvanları nasıl tasmasıyla, yularıyla alacaksak (ki hayvanlar da Afrikalılar için sonuçta servet kaynağı) takasta kullanacağımız kötü abi ve ablalarımızı da banka hesaplarıyla birlikte vereceğiz. Ama sonuçta hayvanların yerine gidiyorlar, yani plaza sofraları yok, hayvanlar gibi et yiyecekler, ot yiyecekler, but yiyecekler.

Hırsızlık serbest, öldürmek serbest, hatta bulabilirlerse banka bile soyabilirler; Afrika’nın ormanlarında onlara yasak yok. Tecavüz duyguları zirve yaparsa sülün gibi engerek yanı başlarında; tecavüz mü ediyorlar, öldürüyorlar mı, fantezi serbest, tören meşru, ama bakalım kimin için.

Orada kanun da yok, sigara serbest, kemer takmayabilirler. Orangutanlara sakallı nikâhı kıydırıp bir dişi çakal ile dünya evine girebilirler. Çakal karılarını çuvala sokabilir ve başka çakala baktı diye öldürebilirler. Ne güzel işte, onlar istediklerini yaparlar biz de onlardan kurtulmuş oluruz. Hem itibar kompleksine de girmezler; çünkü kendileri de çakal. Asıl takasta kullanılan hayvanlar bunlarla aynı kategoriye konuldukları için üzülürler!

Bu garip takasa biz dünden razıyız da bakalım Afrikalılar razı olur mu? Ama verdiğimiz bu kelleleri insan diye değil de ormanlarını zenginleştirecek değişik bir hayvan türü olarak alırlarsa onlar için de karlı bir alışveriş olur. Bunlar nedir diye soran turistlere “ Darvin’in maymunları” derler.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiç gerçekleşmeyecek bir düş ama ilginç bir blog :-) Ama sormadan edemeyeceğim, Afrikalılara yazık değil mi? Avrupa ya da Amerika ile bu değiş tokuşu yapmayı düşleseydiniz, onlar kısa sürede evcilleştirir, uygarlaştırırlardı. Burada trafik ışığını takmayıp orada gecenin üçünde kırmızıda duranlar var örneğin. Bu da ayrı bir tez konusu. Selamlar.

Güz Özlemi 
 25.06.2014 11:51
Cevap :
Demeyin canım bu kadar da değil yani...  28.06.2014 13:45
 

İlahi ikilemin kutsal tünelinden yürürken insan ırkının tekamülündeki yeteneklerin zayıf kalmasından olsa gerek...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 17.06.2014 12:46
Cevap :
Bu açıklamaya şapka çıkarılır...  19.06.2014 18:28
 

Gerçekten orijinal bir yazı.Ama hayal sınırlarını fazla zorluyor.Nereden buluyorsun arkadaşım bu hayal mahsulü olayı? Anlaşılan özgün olmak bu demek.Selamlar.

yılmaz çetingöz 
 16.06.2014 17:20
Cevap :
Yılmaz bey teşekkür ederim.  19.06.2014 22:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4646
Toplam yorum
: 12545
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 672
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster