Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Nisan '12

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
207
 

Darwinist mantık: "Her şey rastgele oldu, tesadüf değil"

Darwinist mantık: "Her şey rastgele oldu, tesadüf değil"
 

Darwinistlere göre tüm evren, tüm canlılık şuursuz tesadüflerin ürünüdür. Ancak evrim teorisini savunurken kullandıkları "tesadüf" kelimesinin ne kadar mantık dışı olduğu ortaya çıkınca Darwinistler farklı bir "kelime" arayışına girdiler. Canlı varlıklardaki olağanüstü kompleksliğin tesadüflerle var olduğu iddiasından hissettikleri utancı gizlemek için, “evrimin tesadüfle hiçbir ilgisi yok” demeye başladılar.

Darwinistler, "tesadüf değilse, bilinçli bir müdahaleyi mi kabul ediyorsunuz? sorusunu "tesadüf değil, her şey rastgele oldu" diyerek cevaplarlar. Bu cümle, Darwinist mantığın ne kadar çöküntü içinde olduğuna çok iyi bir örnektir.

Tesadüf kelimesi nedeniyle küçük düşmemek için kullandıkları farklı kelimelerden bir de "random".  "Tesadüf değil random!" diyerek insanlara mantıklı bir açıklama yapıyor izlenimi vermeye çalışırlar. Oysa random kelimesinin sözlük anlamı tesadüften farklı değildir; rastgele, gelişigüzel, tesadüfi, lâalettâyin, seçkisiz, rassal ve düzensiz anlamlarına gelir.

Ya Tesadüf Ya Bilinçli Müdahale

Darwinistlerin, tesadüf iddiasını kabul etmediklerinde bir bilincin varlığını kabullenmeleri gerekir. Ancak, bilinçli bir var ediciyi kabul etmemek adına teorilerini savunurlar. Bu nedenle savundukları şey bilinçsiz tesadüfler olmalıdır. Tersi mantık dışıdır.

Darwinistler, teorilerine taraftar bulabilmek amacıyla doğada bilinçli bir doğal seleksiyon mekanizması bulunduğunu iddia ederler. Peki bu bilinç kime aittir? Doğaya ait bir bilinçten söz etmek ne kadar akla uygundur? Doğa ya da tabiat toprak, taş, dağ, deniz, ağaç gibi materyallerden oluşur. Akla, doğruyu yanlışı ayırabilme gibi özelliklere sahip olabilir mi?.. Bu iddia da yalnızca Darwinist demagojidir.

Tesadüf ya da random, sineklerin başlarının iki tarafında, 4000 er ayrı bölmeli toplam 8000 bölmeli petek gözler yapabilir mi?

Arıların, yuvadan 15 m. uzaklıktaki yiyecek kaynakları için daire dansını, 25-100m. uzaklıktaki besin kaynakları için sallanma dansını, 100 m.den uzak kaynaklar için kuyruk dansını kullanarak, koloninin diğer üyelerine buldukları besin kaynağının yerini tarif etmeleri tesadüflerle açıklanabilir mi?

Darwinistler, yaşandığını iddia ettikleri evrim sürecinin hiçbir aşamasında bilinçli bir müdahaleyi kabul edemezler. Bu, Yüce Allah’ın varlığını kabul etmek demektir çünkü. Vicdanları kabul etse de...

Vicdanları kabul ettiği halde, zulüm ve büyüklenme dolayısıyla bunları inkar ettiler. Artık sen, bozguncuların nasıl bir sona uğratıldıklarına bir bak. (Neml Suresi, 14)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 727
Toplam yorum
: 242
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 852
Kayıt tarihi
: 09.02.10
 
 

Ekonomi okudum. 5 yıldır haber siteleri, portal ve dergilerde yayınlanan yazılarımı ve inandıklar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster