Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '19

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
53
 

Davranışın Karakterin Olmasın

Davranış günlük, karakter ömürlük. O an için duruma göre şöyle söylersin böyle yaparsın. Bu iyilik olur, dürüstlük olur, sadakat olur, saygı olur… Ancak; iyi bir insan, dürüst, sadakatli, saygılı vs. etiketler alma ve bu etiketlere de itibar etme çünkü böyle şeyler maske olarak kullanılıyor ve içlerine başka şeyler sokuluyor. Ben böyle olduğu söylenen kimselere şüpheyle bakıyorum. İhtimal ki bunlar böyle olmak için ayrıca çaba sarf ediyorlar. Ve iyi denildiği için her hareketlerini davranışlarını iyi sanıyoruz.

İradeli bir kişi olma bazen iradeli davran, böyle olduğu zaman kendini de sınırlıyorsun. Her zaman irade gerekmez bazen de kendimizi salarız; ama sen iradeli bir insan olarak biliniyorsun bunu nasıl yapacaksın.

Hiç karakter falan umurumda değil ben hayatı hayata göre yaşarım. Bugün savunduğum bir şeyi yarın şartlar değişir reddederim.

Ben yaşarken bazı davranışlarda bulunurum; iyilik sayılmış, dürüstlük olarak görülmüş umurumda değil buna bakmam, ben sadece yaparım. “Sen dürüst bir insansın” sözünü de kabul etmem çünkü dürüst olmayan bir şekilde de davranabilirim. Kendim üzerinden örnek verişim konu anlaşılsın diye.

Şöyle birisi, böyle birisi… Etiket var işte, bu kişi o çevrede öyle biliniyor, onun için ne büyük kayıp, hayatını sınırlamış. İnsanlar onu öyle bildikleri için başka türlü davranamaz çünkü.

Karakter aynı şekilde davranmak değil özgün davranmaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir yazı dostum. Öneriyorum!

DurmuşGüler 
 25.10.2019 12:37
Cevap :
Teşekkür ediyorum Durmuş bey, selamlar.   30.10.2019 17:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5496
Toplam yorum
: 14062
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 650
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster