Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
2264
 

Değer verdiğin insan ne kadar dürüst hiç düşündünüz mü?

Değer verdiğin insan ne kadar dürüst hiç düşündünüz mü?
 

her insan ne kadar melek olabilir?


Gözünün içine baka baka yalan söyleyen insanlar vardır ya hani. Hayatımızda köşede kenarda bulunur daima böyle kişiliği olan insanlar sanırım ummadık taş baş yarar sözü de buradan kaynaklanıyor.

Bazen hayatımızdaki yaşananlar her zaman iyi gitmez, birileri ile dertleşme ihtiyacı duyarsın doğal olarak. Belki bir kaç saniyeliğine de olsa kendimizi iyi hissederiz belki bu süre yaşadığınız olaylara bağlıdır bilemiyorum. Ailemden, küçüklüğümden beri duyduğum: Aileni seçemezsin kızım ama arkadaşlarını seçmek sana kalmıştır. Sözünü ömrüm boyunca unutmak istemiyorum.

Neden çoğu insan sözünün eri olmaz? Çoğu insan çıkarlarına göre mi hayata tutunur acaba? Gerçek sevgi hayatımızın bir köşesinde yok mudur? ya varsa!

Hayatı her ne olursa olsun sevmeyi öğretecek, gerçekten güvenecek bir arkadaş, dost en önemlisi eş bulabilen insanlar hangi yönlerine bakarak karar verir?

Bir gün İstanbul esenlerden eve doğru yürürken duvarda ben seni severken doğmadım ki; severken öleyim diye bir söz yazıyordu. Onu yazan insan gerçekten aşkı yaşamamış olmalı! Yazının karşısında saatlerce durdum. O kadar etkiledi ki o söz beni. Ya bir insan nasıl olurda sevgilisine böyle bir söz söyleyebilir! Akıl sır erdiremiyorum. Önceden canım, hayatım dediğin bir insana sırf senden ayrıldı diye bu sözü söylemeye cesaret eden insana acıyorum aslında. Bir insan bu kadar da kendini küçültemez ki. Ya bırak gitsin hayatından. O sözü sevdiğine söyledikten sonra yaşadığın o aşkın anlamı ne kalır ki!

Eğer bir sevgilinizden ya da en yakın arkadaşınızdan ayrılırsanız sözlerinizi iyi düşünün arkadaşlar. Sizi ne kadar kırmış olsa dahi insanlığınıza ve yüreğinize söz söyletmeyin yeterli.

Sadece paylaşmak istedim içimde ki sözleri. Biz insanlar diğer canlılardan farklı olduğumuz daha yüce bir varlık olarak yaratıldığımız gibi; bir sözü söylediğimiz zaman ne diyorum acaba diye kendimize sormayı unutmamak dileğiyle kalbinizden sevgi hiç bir zaman eksik olmasın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ben seni severken doğmadım ki; severken öleyim Neden çoğu insan sözünün eri olmaz? Çoğu insan çıkarlarına göre mi hayata tutunur acaba? Gerçek sevgi hayatımızın bir köşesinde yok mudur? ''''''''ya varsa'''''''' bunların cevabını yazmaya kalksak...... 1 milyon ciltlik ansiklopedi olur..... bu konuda tek söyleyebileceğim ........... sevgi vardır varolmasına da...... oda çıkarının olmadığı yerde durmaz...

designergun 
 12.08.2008 20:09
Cevap :
çıkarın olmadığı zamanı nasıl anlayabilirsin ki ya karşındaki kişi yüzüne gülüyorsa vee yine hayal kırıklığına uğrarsan aşka bende inanırım ama bir insanın ayrıldıktan sonra sevdiğini kötülemesini aklım almıyor sevgilim diyorsun ona sonra cehenneme dönüyor birden hayatın bumudur gerçek sevgi.eğer sevgi varsa bunlar olmazdı genellikle sonlar böyledir zaten:))sevgiyle.  12.08.2008 20:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 58
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1393
Kayıt tarihi
: 02.08.06
 
 

Psikoloji öğrencisiyim ilgi alanlarım insanlarla iletişim, bilim kurgu ve en önemlisi yazmayı sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster