Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ocak '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
22889
 

Değerli taşların negatif enerjilerden arıtma yöntemleri

Değerli taşların negatif enerjilerden arıtma yöntemleri
 

arınması önemli, dikkat etmek lazım


Değerli taşları şifa amaçlı olarak kullandığınızda onları üzerilerinde birikmiş olan negatif enerjilerden arındırmanız ve -gerekiyorsa- pozitif enerjiyle yüklemeniz gerekir.

Arındırılmamış bir taş yeterince faydalı olmayacağı gibi, eğer kuvars kristali gibi güçlü bir taş ise üzerinde birikmiş olan negatif enerji dolayısıyla sizi de olumsuz etkileyebilecektir. Ancak hiç endişe etmenize gerek yok çünkü arındırma ve yükleme işlemleri zahmetsiz ve çok kolaydır.

Taşınızı ilk satın aldığınızda ve kullanım sıklığına göre belirli sürelerde arındırmanız gerekir. Bu süre bir hafta da olabilir bir ay da. Normal kullanımda genelde 2-3 haftada bir yapılması öneriliyor ancak bu süreler kesin kurallar değil çünkü kullanıma göre değişir. Taşınızı kullandıkça arındırmanın gerekli olup olmadığını kendiniz farkedebilirsiniz.

Taşınızın arındırılmasının gerektiğini, taşın pozitif etkisini hissetmediğinizde ya da taştan olumsuz bir etki aldığınızı hissettiğinizde anlarsınız.

Kyanit gibi, negatif enerji barındırmayan bazı taşlar arındırma ve yükleme işlemlerine de ihtiyaç duymaz. Kuvars kristali gibi, güçlü etkileri olan bazı taşların ise ilk kullanımda, taşınıza alışana kadar, ilk birkaç hafta boyunca hergün arındırılması gerekir.

bazı taşlar tütsü dumanıyla da temizlenebilir. Üstelik çok kısa sürede. Taşınızı sadece 2-3 dakika tütsü dumanına tutarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi kuvars grubu taşlar için (Kristal kuvars, ametist, aventurin, vb..) uygulayabilirsiniz. Bu yöntemle taşınızı temizledikten sonra eğer belirtilmişse güneşte bekleterek pozitif enerjiyle dolmasını sağlamalısınız.

Akik: Akan su, veya güneş gören bir yerde 1 saat
Akuamarin; Akan su veya güneş gören bir yerde 5 dakika
Ametist: Akan su / güneş gören yer 30 dakika
Dumanlı Kuvars: Akan su/ güneş 1 saat
Kehribar; Akan su, güneş 1 saat
Kristal Kuvars; Toprak/ tuzlu su/akan su

AKAN SU : Taşınızı yaklaşık 2-3 dakika akan suyun altında tutun...
Ametist
Taşınızı bir ametist kristalinin üzerinde bekletin.


Ayışığı
Taşınızı bir gece ayışığı görür halde bekletin. Doğrudan sabah güneşini alan bir pencereye koymamaya dikkat edin.


Güneş
Eğer kısa süreli olarak belirtilmemişse yaklaşık 4-5 saat güneş görür halde bekletin. Kısa süreli olarak belirtilmiş ise bu süre yaklaşık 1-2 saattir. (Eğer yanında süre belirtilmiş ise o süreyi dikkate alın.)


Kuvars
Taşınızı kuvars kristali üzerinde bekletin.


Toprak
Taşınızı nemli toprak içerisinde bekletin. Kalın olmayan, temiz pamuklu ya da yün bir bez parçasına sararak gömebilirsiniz. Saksınızı kullanabilirsiniz. Ne kadar çok beklerse o kadar iyi diye düşünmeyin; taşınızı 24 saatten fazla gömülü bırakmayın. Bir gün ya da bir gece yeterlidir. Taşınızı çıkardıktan sonra akan su altında durulayın ve taşınız yeniden kullanıma hazırdır.


Tuzlu su, Deniz suyu
Taşınızı yaklaşık 3-4 saat boyunca, içine tuz (mümkünse deniz tuzu) koyulmuş ılıtılmış su içerisinde ya da deniz suyunda bekletin. Eğer tuzlu su yapacaksanız musluk suyu yerine doğal kaynak suyunu tercih edin. Kap olarak metal kap kullanmayın. Farklı taşları birlikte koymayın, her taş için ayrı kap hazırlayın. 3-4 saat sonra taşınızı aldığınızda soğuk su altında durulayın ve artık taşınız yeniden kullanılmaya hazırdır. (Kaptaki suyu dökebilirsiniz, çünkü o suyu tekrar arındırma işlemi için kullanamazsınız.)

Not: Sadece taşınız için önerilmişse bu yöntemi kullanın; tüm taşlarda kullanılabilecek bir yöntem değildir. Önerilmemiş olan taşlar, örneğin lapis ya da opal, tuzlu sudan zarar görecek olan taşlardır. Aşırı sıcak ya da soğuk su da kullanmayın, suyun ılık olmasına özellikle özen gösterin; aksi takdirde taşınız ısı farkından dolayı çatlayabilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Özellikle çatlak, bulanık, bozuk olmamalı. Beyaz kuvarslarda özellikle kirli ve mat görünüm vermemeli. Bunun dışında, fazlaca cilalanıp, özelliği bozulmamış olmalı. Renk kendiliğinden olmalı boyama olmamalı. misal mercanları çok acaip bir renkle boyuyorlar, ya da turkuazı da öyle. umarım yardımcı olmuştur.

Kwan Yin 
 07.01.2008 17:24
Cevap :
tamam çatlak bulanık olmasın, daa, fazlaca boyalı , cilalı oranı nasıl anlaşılır? boyalı olup olmadığı nasıl anlaşılır? evet yardımcı olduunuz teşekkürler, en azından BOYALI , VE CİLALI OLABİLECEK RİSKİ , anlamış olduk, biraz daha detay diyeceğim ama, şimdi diyeceksiniz ki , oooo, bloğu ben yazsaydım bari ::::))))  07.01.2008 18:50
 

Kuvars'ın (beyaz olanının) cep telefonu, bilgisayar gibi zararlı manyetik alan yayan aletlerin yanlarına konmasının çok iyi sonuçlar verdiğini duydum. Telefonun yanına (özellikle bedende taşımak zaten çok zararlı) beyaz kuvars kristali koyabiliriz. sonrasında temzilemek ve arındırmak şartıyla tabi. Sevgilerimle

Kwan Yin 
 06.01.2008 20:03
Cevap :
yok yokkk, bence siz yazın taşları.. çok sevindim bu bilgileri okuduğuma.. ama taş yazma fikri iyi değil mi?  07.01.2008 18:52
 

Sevgili sevda, kaya tuzunu hep duyuyorum ama buradaki aktarlarda bulamıyorum, henüz denemedim o nedenle. Özellikle ametist gibi kristal yapısı daha yoğun olan taşlarda, ELMA SİRKESİNİ tavsiye ederim. Bekletirsen 1-2 saat, pırıl pırıl parlatıyorlar ve gayet güzel arındırıyorlar. Bir de, negatif enerjiden ve nazardan daha iyi arındırıyor sirke. (Hatırlarsan, anadolu'da büyü bozmak için de kullanılırlardı sirkeyi:)))

Kwan Yin 
 06.01.2008 20:01
Cevap :
esasında şu soruyu bekledim ; peki gidip alalım bahsettiğiniz taşları , iyi de nasıl anlayacağız kuvarsın kuvars, ametistin ametist olduğunu.. Ne acı aslaaa esnafa güven kalmadı... yani bu noktada bize kandırıkçılık yapılabilir mi , neler yaparlar? ipuçları lütfennnn diyen yok.. e , sevindim de çünkü bu cevaplar bende de yokkk..  06.01.2008 22:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 86
Toplam yorum
: 266
Toplam mesaj
: 63
Ort. okunma sayısı
: 8167
Kayıt tarihi
: 07.10.07
 
 

Çocuk yetiştiriyorum dünyanın en zor, en güzel, en önemli işi değil mi? İşim bu. Vizyonum, Eğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster