Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
122
 

Değersiz hayatları ucuz mutluluklar ile satın almak

Hatalar ardı ardına sıralanıyorken, vakitsiz ayrılıkların efendisi gibi isteklerime bir anlam katamıyorum. Bir sebep arayışında geceleri gündüz ile bütünlemeye ve hatta ayık gezmenin ne kadar zor olduğunu düşünmeye başladım. Hayatımda istem dışı ve hiç mi hiç düşünmediğim şeylerın gerçekleşip, tepkisiz ve ruhsuzlaşarak duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. Aynalara bakamıyor, kendim ile olan kavgam bitmiyor. Bunlara sebep olan şeyleri bir sır küpü gibi, hafızamın derinliklerine hapsetmekten yoruluyorum.

 

Bütün gün izlediğim filmler ,dinlediğim müzikler, kilişeleşmiş telefon görüşmeleri.... Hayatıma renk katmasını istediğim fakat ne olduğunu bilmediğim maymun iştahlılığım beni zor anlara sürüklüyor. Düşünüyorum belki de çok fazla. Olasılıkları en ince ayrıntıları ile ne yapacağım konusunda hep bir hesaplama var. Bencil olmak istiyorum, düşünmemek hatta kötü... 

Kimi zaman çok fazla şey istemediğimi düşünüyorum. Eksik kalan parçaları tamamlamak için her seferinde attığım adımlar, yapmak istediğim onca güzel şeyin bir anda kaderin bir cilvesi gibi, oyunu gibi hep bir tekere çomak sokan bir taraf olması sıkıntılarımı ikiye katlıyor. Tam başarının dibine vururken kendimi uçurumun kenarında bulmak gerçekten umutsuzluğa itiyor. "ALLAH bir kapıyı kapar ,bir kapı açar" düşüncesi ile hareket edip denemelerin hiç bitmemesi, bir yerlerde elbet hayatın getirilerinden sıyrılıp kurtuşun peşinde olduğumu düşünmek istiyorum. Hayat dediğim büyük bir yarış parkurunda hızlı gittiğim analrda da yaşamın ne kadar boş olduğunu gördüm. Değersiz hayatları ucuz mutluluklar ile satın alıyor ve egomu tatmin ediyordum. Ya şimdiyi sorgulamama sebep olan olayların gerçek taraflarını düşünüp mutluluğun satın alınması en pahalı hediye olduğu kanaatine varmak en acı gerçek olsa gerek. 

 

Nefretimi mühürledim lanetlenmiş düşücelerime....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 406
Kayıt tarihi
: 12.01.10
 
 

Kelebek gibi hayat yaşıyoruz. Anı paylaşıyoruz herseferinde evren ile. Duygusal ve derin düşüncel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster