Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ağustos '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
36
 

Değilsin

Değilsin
 

Değilsin

Sen o değilsin, o kişi değilsin. Toplumun kafasında yarattığı kadın ya da erkek değilsin. Sen hangi aileden olduğun değilsin. Cebinde kaç para olduğu kadar değilsin. Eğitimin, işin, statün değilsin. Sen başarıların değilsin.

Sen sevdiğin ve sevildiğinsin. Doğada fütursuzca gezen bir canlısın. Sen karnını doyuransın. Sen sevişensin. Sen mutlu olan, sen üzülensin. Sen kavga eden, gücü yetmediği yerde pes edensin.

Yaşamın temelini bunlar üzerine kurmalısın.

Günlük hayatta, para ve güç üzerinde dönen bir dünyada tabiki mutlu olamazsın. Yeni bir sevgilin var çok mutlusun! Ne zamana kadar? O sevgili daha zengin birini bulup seni terk edene kadar. Ya da sen daha sükseli bir eş bulunca, zaten anlaşamıyorduk diye kendine yalan söyleyene kadar. Ama sen mutlu olursun bu ihtimalde değil mi? N.h, mutlu olursun. Karma diye bir şey var duydun mu? O sevgili de daha sükselisini bulunca seni bırakacak. Sana söyle anlatayım, ilişkiler de insanlar gibi toplumda dolaşımdadır. Olaylar asla ölmez. Sürekli kendini tekrar eder. Hikayeler yaşar, insanlar figürandır. Sen bir hikaye yaratırsın. O hikayenin kahramanı olmuşsundur. Ama aynı hikaye kendini yeniden yeniden yaşatmaya devam eder. Ve bu sefer sen hikayedeki zarar gören kişi olursun. Çünkü roller sürekli değişmektedir. Daha iyiye gittiğinde ben artık o eski kişi değilim dersin. Haklısın aynı hikayedeki eski kişi değilsin artık. Ama yeni hikayeler var der hayat. Eskiden çok aldatıyordum, artık akıllandım, aldatan kişi değilim ben dersin. Kendimle gurur duyuyorum, akıllandım dersin. Hayata karşı şükran ve minnetle dolusundur. Kendi kendine akıllandığın için hiç aldatılmayacağına inanırsın. Çünkü buna gerek yoktur. Artık sadece mutlu olacaksındır. Ama hayatta işler öyle yürümez. Çok güvendiğin, hiç beklemediğin ama ne kadar çok zaman geçirdiğin kişiyi bir başkasıyla yakalarsın. Karma budur işte. Karmada işlerin ters mi düz mü olduğuna sen karar veremezsin. Topluma kattığın her şey sana geri döner. Adrese iade olur.

Ondan sonra doğadaki her canlıya hoyrat, bencil ve egoist yaklaşıp neden benim istediğim olmuyor, neden ben mutlu olamıyorum, neden herkes bu kadar kötü diye sorgulama. Sen iyiysen zaten bu toplumda yapayalnız kalıp, travmatik şok yaşayarak reenkarnasyonla bitkisel hayatı tadımlıyorsun. Sonrası Allah Kerim. Belki bir gün senin gibi başka bir yalnızı etki alanında bulursun. Kim bilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 41
Kayıt tarihi
: 17.05.18
 
 

Merhaba,  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster