Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1315
 

Değişim için kabule geçmek

Değişim için kabule geçmek
 

Aşk İle...


Değişim yolculuğuna çıktıysanız ilk önce kendinizde neleri kabul etmediğinize bir bakın, ya da fark etmeden nelere kabul vermediğinize.

Çünkü değişimin başlangıcı mutlak kabulden geçer. Kötü bir evliliğiniz olduğunu kabul edin, yetersiz olduğunuzu kabul edin, değersiz olduğunuzu kabul edin, yeterli para kazanmak için yolları sizin tıkadığınızı kabul edin ve hatta hayatınızda isteyip de ulaşamadığınız ne varsa ona engel olanın siz olduğunu kabul edin.

Her fırsatta söylüyoruz, sizler de bir yerlerden okuyorsunuz; bu yaşamımıza gelmeden önce tüm seçimlerimizi kendimiz yaptık, çünkü tekamülümüzde ki eksik parçaları biz biliyoruz. İşte o eksikliklerin dolması için birbirimizle bazı sözleşme ve anlaşmalar yaptık. Bu anlaşmalar doğrultusunda da şimdi bedenlendiğimiz bu Dünya’da eksikliklerimizi ya da fazlalıklarımızı birbirimize hatırlatıyoruz. 

Evet bedenlendikten sonra maalesef özümüzde ki sonsuz sevgiyi kaybediyor ve ona göre davranışlar sergiliyor ve dolayısıyla birbirimize bu hatırlatmaları yaparken kırıcı hatta yıpratıcı olabiliyoruz. Ama her ne olursa olsun o seçimler kendi seçimlerimiz ve biz onları bu yaşamda tecrübe etmeye geldik. İşte bunu bildiğinizde hayatınızda olan her şeye kabul vermeye daha yakın olursunuz.

Kabul vermeden değişim olmaz, olamaz çünkü siz kabul etmeyerek zaten aslında var olan ama yok saydığınız bir şeyleri değiştirmekle uğraşıp duruyor ama başarılı olamıyorsunuz. Başarılı olamayınca sebebi ya yaptırdığınız teknikte ya da uzmanda arıyorsunuz ama maalesef sebep siz kendinizsiniz.

Bir türlü olduramadığınız şeyler için sorumluluğu başkasına vermek yerine üzerimize alıyoruz, eğer illede bir suçlu arıyorsak o suçlu kendimiziz ki zaten ortada suç diye bir şey yok. Tüm bu olmayan ya da fazla olanlar sadece eksik kalan ve öğrenmemiz gereken derslerdir. Bunu aklımızda tutuyor ve yolumuza devam ediyoruz.

Hadi hanımlar/beyler şimdi şu an itibariyle kabul vermeye başlıyoruz. Hayatınızda, kendinizde, çevrenizde şikayet ettiğiniz ne ve kim varsa öncelikle onların varlığına kabul veriyoruz. Kendinize bir zaman ayırın 1 hafta 10 gün, ve bir not defterine şikayet ettiğiniz herkesi, kendiniz dahil yazın, olmasını istediğiniz ama olmayan şeyleri yazın.

Hiçbir şeyi eksik bırakmayın ve atlamayın, her gün aklınıza gelenleri not defterinize kaydedin. Bu süre sonunda yazdıklarınızı her gece yatmadan önce tek tek okuyun ve yürekten, inanarak kabul edin. Sevilmediğimi ve kendimi sevmediğimi kabul ediyorum…

Tam 21 gün boyunca bunu yapın ve sonrasında zaten şifalandırma çalışmaları çok daha kolaylaşacak süreç kısalacak ve mucizeler kendiliğinden hayatınıza akmaya başlayacaktır.

KABUL ETMEDEN DEĞİŞİM OLMAZ…

 

Aşk İle…

 

Aşiyan KUTLU

asynktl@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1070
Kayıt tarihi
: 21.08.10
 
 

Kişisel Dönüşüm, Spritüel Gelişim, Şifa Enerjileri yazılarımla buradayım.... Kitabım "Frekansınız..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster