Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '15

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
634
 

Değişim insanın kendisinde başlar

Değişim insanın kendisinde başlar
 

'' Allah senin hamurunu ne cesaret ile yoğurmuş,anan seni maalesef yanlışlıkla doğurmuş hatta doğurmamış sıçmış sıçmış annem'' diye yüzüne yüzüne haykırmak istediğim o kadar çok insan var ki ’’tövbe estafirullah’’ deyip yutuyorum çoğu zaman. O da utandığımdan, çekindiğimden değil hee, Allah’ın bildiğini kuldan ne saklayacağım     o ayrı, sadece Allah’ın verdiği nefesi boşa harcamamak gayretindeyim. Çünkü, arkamı dönüp kör topal savup savuşturmam ben öyle, yüzüne yüzüne parlarım insanın, hatta bazen, tavır takınmaz,iplemez gülüşümle ana avrat saydırmaktan beter yaparım. Bazende o akıl fukaralarına harcayacağım zaman dilimini  boşa yaşanmış sayarım, çünkü anlamayacak adama günahımı bile vermem ben,hayata at gözlükleri ile bakan ’’dinime küfreden müslüman olsa’’ kalıbına cuk diye oturan denge marurlarını karşıma kati suretle almam. Elbet kendi dillerinin döndüğünce konuşur, haklı çıkana kadar hak yerler çünkü. Gafil avlanırsın, durup düşünmek zorunda kalsanda  ağızından çıkan her kelimeyi, inandırmışlardır onlar inanmak istediklerine zaten kendilerini, yok mümkün değil başaramazsın…

Ne diyorum şimdi ben, ne anlatmaya çalışıyorum yine. Üstü kapalı bir üslup ve kime,neye kızdığı muamma, ne yapmaya çalıştığı belli olmayan edebi bir dil. Ama yok arkadaş,bu sefer gayet açık söylediklerim,sana kızıyorum sana. Evet, hiç yanlış okumadın, boşuna geriye dönüpte bakma. Basbaya sana saydırıyorum ben burada. Akıl fukarasından tutta denge maruruna kadar ettiğim her laf bizzat senin şahsına. Peki… Kimsin ulan sen, kimsin de bana hunharca zaman kaybettirebiliyorsun. Sen de bilmiyorsun değil mi,kim olduğunu.’’ Ben Ahmet’im, ben Ayşe’yim, ben kadınım ya da ERKEĞİM LAN BEN ’’demek yetmiyor işte. Hem, madem erkeksin, madem bu kadar namus bekçisisin (?) şu gidişata bir dur desene. Az biraz sağına soluna bakıp yaşanılanları fark etsene. Başını kadınların kalçalarından kaldırıp, her saniye küçücük kız çocuklarının korkularını hiçe sayarak laf atmaktan çekinmeyen,tacizi kendine  hak gören, eşlerine, sevgililerine, evlatlarına şiddet uygulayan,dakikada bir, bir kadının canına kıyan hemcinslerine engel olamayı bir denesene.  Ya sen Ayşe, sen niye susuyorsun? Evladının hiçbir suçu yokken, namus adı altında topraklar altına gömülmesine, nasıl oluyor da göz yumabiliyorsun?  Sanada kızıyorum be Ayşe,sanada kızıyorum. Çünkü neler yapabileceğini bilmeden yaşamaya çalışıyorsun, Erdal Hoca nında dediği gibi evlilik cüzdanı yerine daha başka birçok yere, birçok şeye imza atabileceğini ya da o güzel başının yere düşmediği,daima dik durduğu yerde ipek saçının ne kadar çok kılıç kesebileceğini bilmeden yaşıyorsun. Neden Ayşe neden… Neden 21.yy olmamıza rağmen hala kadına şiddetin konuşulduğu bir ülke olduğumuzu sormuyorsun ya da neden kadın-erkek fark eder mi, hepimiz insanız ve insana, canlıya uygulanan şiddetin karşısında durmalıyız diyemiyorsun. İşte gafil avlıyor ve gafil avlanıyorsun. Dedim ya inandırmışsın inanmak istediklerine kendini ama kandırılmışsın farkında değilsin…

’’Kadın dediğin kabul etmez ırk,din,renk,cins,mins ayrımını! Marie Curielerin,Halide Edip Adıvarların,Florance Nightingalelerin,Helen Kellerin,Meryem  Usturlabilerin torunudur o,kırıp dizini oturamaz televizyon başında. Harekete geçmek ve iz bırakmak vardır onun asil kanında.’’ (ERDAL DEMİRKIRAN)

’’Kadın dediğinin,imza attığı tek şey nikah defteri olamaz; evinde kadındır da tarihin altın sayfalarından gözünü alamaz’’(ERDAL DEMİRKIRAN)

’’Kadın dediğin laboratuvarda bisküvi yemeyi ay ışığındaki bir akşam yemeğine tercih eder bazen de.’’        (ERDAL DEMİRKIRAN)

Evet akıl fukarası, yıllardır taktığın at gözlüklerini artık çıkarma vakti. Bırak bu sefer de ben yanılayım, yanılayım ve Allah’ın verdiği nefesi boşuna harcamamış olayım . Hadi, bir şeyler yap ve utandırmış ol beni,yapabileceklerini fark et ,sonra gelip haykıra haykıra yüzüme küfretsende kabulümdür ama yeter ki sen,sana yapılanı kabullenmek yerine içinde nasıl bir cevher barındırdığını keşfet.

TATLI HIRSIZI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 206
Kayıt tarihi
: 05.04.14
 
 

aşık olacak birini bulun ve bırakın öldürsün sizi... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster